Ježečkův palouček, Krnov

Ježečkův palouček

palouček

 

Projekt lesního odpočívadla vznikl za podpory občanů, kteří se v lednu roku 2004 zúčastnili kulatého stolu pořádaného Lesní správou města Krnova a krnovskou Místní agendou 21. Do diskuse k otázce, co by na odpočívadle nemělo podle nich chybět, se tehdy zapojilo asi padesát zájemců. Jejich návrhy pak do projektu zapracoval architekt Petr Ondruška. Z tohoto setkání pochází rovněž název palouku, který jedna ze skupin nazvala Ježečkův. Kromě instalace mobiliáře prošla rozsáhlou rekonstrukcí také zeleň. Na palouku se objevily nové stromy: modřín, javor, smrk a habr, řada solitérních keřů, mezi nimi lísky, hloh, brslen, ptačí zob, kalina nebo střemcha, a také zplaňující stínomilné trvalky.

 

palouček

 

Vybudování lesního odpočívadla bylo jedním z posledních kroků v projektu rekreačního využití krnovských příměstských lesů, které se rozkládají na ploše 482 hektary.

Lesní odpočívadlo je vybaveno přístřeškem, totemem, ohništěm, lavičkami, orientačními tabulemi a lávkami přes Ježnický potok.

 

mapka

 

Ježečkův palouček slouží veřejnosti od roku 2008.

Pokud se z Ježečkova paloučku vydáme dál směrem k Sanatoriu, najdeme v lese  Jelení studánku (zhruba 2 km). 

 

palouček

 

Jelení studánka

V lesích patřících městu Krnov se nachází Jelení studánka (původně Hirschbrünnlein), která je prameništěm Jeleního potoka. Na mapě je vyznačena mezi Bednářským vrchem a Svinnou a dojde se k ní po cestě od sanatoria na Ježníku ve směru k silnici spojující Brantice a Radim. Od sanatoria je vzdálená asi 800 metrů. O studánku pečují zaměstnanci Lesní správy města Krnova a je oblíbeným místem turistů navštěvujících lokalitu Ježník.

 

Kontakt

Lesní správa města Krnova, s.r.o.

Ježník 1820/39, Krnov

lskrnov@seznam.cz

+420 554 611 660

 

Otevírací doba a vstupné

Ježečkův palouček je volně a bezplatně přístupný veřejnosti. 

 Mapa

GPS souřadnice: 50°5′33.859″N, 17°38′56.764″E