Rozhledna Strážnice, Liptaň

Informace o rozhledně

 

rozhledna

 

Rozhledna Strážnice se nachází v obci Liptaň na Osoblažsku vedle stožáru telekomunikačního operátora O2. Jedná se o dřevěnou stavbu ve 494 m n. m. Rozhledna je vysoká 9 m se třemi vyhlídkovými plošinami. Rozhledna má celkem 37 schodů a byla otevřena v březnu 2003.

Rozhledna nabízí turistům krásný výhled na okolní vesničky jako jsou Pitárné, Vysoká, přechod v Bartultovicích, ale i na polské město Prudnik.

 

Provozní řád rozhledny

 

schody rozhledny

 

Z bezpečnostních důvodů je počet osob na rozhledně stanoven na 6. Návštěvníci rozhledny jsou povinni vystupovat i sestupovat s nejvyšší opatrností a je zakázáno lezení po jiných částích konstrukce, než jsou k tomu určeny. Vstup na rozhlednu za bouřky, silného deště, námrazy apod. je zakázán. V případě, že návštěvník za těchto podmínek na rozhlednu vstoupí, činí tak na své vlastní nebezpečí a provozovatel ani majitel rozhledny neručí za jeho bezpečnost a zdraví. Vstup dětí do 12 let pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Vstup zakázán platí také pro osoby v podnapilém stavu a pod vlivem návykových látek.

 

 

Kontakt

Obecní úřad Liptaň, Liptaň 149

+420 554 650 012, +420 554 625 667

www.liptan.cz

 

 

Otevírací doba a vstupné

Rozhledna je volně a bezplatně přístupná po celý rok.