Novinky

Máte fotografie Krnova, které byste rádi zveřejnili ve stolním kalendáři Krnova? Teď máte příležitost.

DJI_0006 - náhledMěsto Krnov vyhlašuje fotografickou soutěž „Krnov hledáčkem fotoaparátu“. Cílem soutěže je vytvoření stolního kalendáře na rok 2019, který bude k dostání v příštím roce. Šanci na zveřejnění v kalendáři má 54 fotografií.

Snímky by měly zachycovat Krnov v různých ročních obdobích. Na fotografiích se mohou objevit například historické památky, zajímavé budovy, stavby, věže, sochy, příroda, letecké záběry, panoramata a podobně. Vždy však musí být zcela zřejmé, že fotografované místo leží na území Krnova. Do soutěže mohou zaslat fotografie všichni, kteří rádi fotí, a to bez rozdílu věku či místa trvalého bydliště.

 

Uzávěrka soutěže je 31. 3. 2018. Počet fotografií není omezen. Ze zaslaných fotografií vybere porota 54 snímků. Autor každé vybrané fotografie získá zdarma jeden výtisk kalendáře Krnov 2019. Zvláštní cenu, a to poukázku na nákup zboží v hodnotě 2000 korun v prodejně Cyklo Servis Daniel Rychta, pak obdrží soutěžící, jehož fotografie získá nejvíce lajků na Facebooku Infocentra Krnov, kde bude album s vybranými fotografiemi zveřejněno.

 

Podmínky soutěže naleznete zde: http://infokrnov.cz/cs/turisticka-sezona-a-souteze/1516-hledame-fotografie-krnova-pro-stolni-kalendar-2019


Krnovská synagoga je otevřena celoročně.

synagoga - náhledSrdečně Vás zveme na prohlídku Krnovské synagogy. V zimních měsích je otevřena od pondělí do pátku. Skupinové prohlídky doporučujeme objednat předem u průvodce. Od středy 17. ledna zde bude k vidění nová výstava, která se věnuje svitku Tóra. Jeho tradici a místu v synagoze.


V Krnově probíhají výstavy na několika místech.

0101_3103_knihovna - náhled

V Krnově můžete navštívit výstavy hned na několika místech. Městské muzeum nabízí v současné době tři výstavy a otevřeno je od úterý do neděle v době od 8 do 18 hodin. Výstava výtvarných a literárních prací žáků Gymnázia Krnov je k vidění v Městské knihovně Krnov. Výstavy nabízí také místní kavárny a restaurace, např. Bauerova kavárna a Villa Cafe. Novou výstavu nabídne od 17. ledna také Krnovská synagoga. V tento den se uskuteční vernisáž výstavy v 15 hodin. Srdečně Vás zveme.


Šťastné kozy z Úvalna získaly certifikát "Jeseníky originální produkt".

- náhledDo Úvalna ke Šťastným jezdí stále více návštěvníků. Zejména rodiny s dětmi si chtějí prohlédnout stádo koz zblízka. Paní Kristýna je ráda provede, obrací se však na zájemce s prosbou, aby dopředu zatelefonovali na číslo 774 240 851 a dohodli se na konkrétním dni a hodině exkurze.
 
Celý článek zde: www.novinky.cz
 
Kristýna Šťastná na kozí farmě.
foto: Libuše Miarková

Pozvánka do Muzea kočárků a panenek

- náhledSrdečně zveme na výstavu panenek a betlémů z různých materiálů.

 

Muzeum kočárků a panenek na ulici Osvobození 1, Město Albrechtice
bude otevřeno 8. 12. od 13 do 17 hod, dále 9. a 10. 12.od 10 do 17 hod.

Mimo stálou výstavu uvidíte 21 betlémů z různých materiálů
a nově 26 krojovaných panenek z několika zemí.

http://muzeum-kocarku.webnode.cz/
Zdeněk Břicháček


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
39%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod