Výzva - hledáme předměty spojené s krnovskými varhanami.

 - náhledMěstské Muzeum Krnov připravuje ve spolupráci se Střední uměleckou školou varhanářskou výstavu o firmě Rieger‑Kloss Varhany, jež bude věnována ztracenému „rodinnému stříbru“ města Krnova i celé republiky.

V této souvislosti muzejníci zveřejňují následující výzvu: "Pokud máte nějaké předměty spojené s krnovskými varhanami (návrhy, formy, nástroje, výrobky, fotografie, seznamy…), uvítáme jejich zapůjčení na tuto výstavu. Předem děkujeme."


Podrobnější informace podá vedoucí městského muzea Ljubica Mezerová, a to na telefonním čísle 776 593 989 či e‑mailu mezerova@mikskrnov.cz.
 

 

Zveme na zámek ve Slezských Rudolticích

 - náhledZámek Slezské Rudoltice je pro vás otevřen do konce října každý den mimo pondělí od 10:00 do 17:00. Polední pauza je mezi 12:00 a 13:00.
Vstup je zdarma v rámci akce Objevuj Moravskoslezský kraj.
Více informací zde: www.zamekslezskerudoltice.cz.

Novinka v TIC Krnov - QUESTY PRO DĚTI

 - náhledV Turistickém informačním centru Krnov máme pro zvídavé školáky NOVINKU. V rámci projektu Moravskoslezského kraje "Podpora turistických informačních center pro rok 2020" vydalo Město Krnov dva questy (hledačky). Svým způsobem je to šipkovaná, kde se vydáte na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku.
K dispozici máme dvě varianty. První je pro menší děti, jedná se o kratší okruh centrem. A druhý je pro větší děti, kde se okruh krapet rozšiřuje, ale trasa stále vede centrem města. Opět je potřeba číst a psát. Pro ty úspěšné je připravena drobná odměna v podobě stolní hry Krnovského dvoják (dobble), který vám zpříjemní volný čas doma i na cestách.

 
Od července lze v TIC Krnov zapůjčit také dvě dětské koloběžky a dvě dětské přilby, jež se podařilo získat také díky projektu Moravskoslezského kraje. V rámci projektu došlo také k dovybavení koloběžek pro dospělé blatníky.

Euroregion Praděd uzavřel příjem žádostí, novináře seznámil se zajímavými místy

 - náhled

Euroregion Praděd, který na české straně česko-polské hranice sdružuje 69 obcí a 6 přidružených členů a 39 obcí a 5 powiatů na polské straně hranice, měl nabitý celý měsíc září. Řešily se řídící a administrativní záležitosti týkající se projektů a evropských peněz. Turistickou oblast Jeseníky – východ navštívili novináři, kterým byla prezentována zajímavá místa našeho regionu. Zástupci euroregionu také odjeli získávat zkušenosti za hranice naší země.

 

Řídící výbor schválil 14 projektů ve výši přes 400 tisíc euro

 

Na začátku měsíce, ve čtvrtek 3. září 2020, zasedal Euroregionální řídící výbor Fondu mikroprojektů, a to už po jedenácté od svého vzniku. Jednání proběhlo v sobotínském zámeckém resortu. „Řídící výbor tam schválil k financování celkem 14 projektů s alokací vyšší než 400 tisíc euro,“ informovala ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová.

 

Na zasedání předseda Euroregionu Praděd Milan Rác, který je starostou Zlatých Hor, předal ocenění zástupci Ministerstva pro místní rozvoj Vladimíru Kučerovi za jeho zásluhy v oblasti rozvoje česko-polské spolupráce.

 

Ve středu 16. září 2020 skončil také příjem projektů do dvanáctého kola Fondu mikroprojektů. „Celkem bylo předloženo 37 projektových žádostí, a to 11 na straně české a 26 na straně polské. Všechny předložené žádosti nyní projdou procesem hodnocení. Euroregionální řídící výbor, který rozhodne o jejich schválení, zasedne v prosinci 2020,“ dodala ředitelka Šmigurová. Již nyní však žadatelé mohou předkládat své nové projektové žádosti do třináctého kola příjmu, které bude ukončeno dne 17. února 2021.

 

Novináři se seznámili se zajímavými místy v regionu

 

Na Bruntálsku se v pondělí 7. a v úterý 8. září 2020 také konal press trip, který zorganizoval Euroregion Praděd společně se svými partnery. Turistickou oblast Jeseníky – východ tak navštívili zástupci médií se zaměřením na cestovní ruch. Během dvoudenní návštěvy získali mnoho informací a tipů, jakým způsobem se dá v našem regionu strávit volný čas, kde se ubytovat, najíst, využít další zajímavé atraktivity a kde všude se o nich mohou informovat.

 

Během press tripu si novináři mohli vyzkoušet například elektrokola a koloběžky, které jsou častokrát využívány turisty v této lokalitě. Navštívili Vrbno pod Pradědem a místní informační centrum, Africké muzeum Safari a rozhlednu Na Skalce v Holčovicích, přehradní nádrž Slezskou Hartu včetně Informačního centra v Leskovci nad Moravicí, Equirelax v Razové a tamní přírodní památky a město Krnov s výšlapem na Radniční věž a vlastnoruční ražbou krnovského groše.

 

Prohlédli si také krnovskou koncertní síň sv. Ducha s varhanním koncertem a synagogu s prohlídkou expozice židovských podnikatelů, průmyslníků a vynálezců a ochutnávkou košer produktů.

 

„Nechyběla ani ochutnávka výrobků Kozí farmy Úvalno, která nese značku „Šťastná koza“. Program obsahoval i plavbu vyhlídkovou elektrolodí Harta po Slezské Hartě,“ prozradila ředitelka Šmigurová.

 

Zástupci Euroregionu Praděd získávali zkušenosti na studijní cestě

 

Deset českých a stejný počet polských zástupců Euroregionu Praděd vyrazilo na třídenní studijní cestu, která se uskutečnila v sídle Evropského seskupení pro územní spolupráci (ESÚS) Tatry v obci Nowy Targ od středy 9. do pátku 11. září 2020. „Na společném setkání jsme diskutovali o činnosti ESÚS Tatry a o jeho plánech a cílech do budoucnosti. Zástupci ESÚS Tatry a Euroregionu Tatry představili zajímavé projekty, jež byly v uplynulých letech realizovány či jsou nyní v realizaci,“ přiblížila studijní cestu ředitelka Euroregionu Praděd Alena Šmigurová.

 

„Následně jsme společně navštívili výstupy vybraných projektů. Jednalo se například o multimediální centrum pro ochranu rašelinišť v Chocholowě, cyklotrasu Velo Dunajec, eko-taxi, prohlídku místních rašelinišť, projížďku po úzkorozchodné železnici a mnoho dalšího,“ pokračovala ředitelka euroregionu.

 

Studijní cesta byla realizována prostřednictvím Fondu mikroprojektů v Euroregionu Praděd v rámci projektu „Euroregion Praděd 2020+“. Cílem bylo navázat novou spolupráci, získat informace a zkušenosti nezbytné pro přípravu Strategie Euroregionu Praděd na léta 2021+. 

 

Autor: Radek Vráblík

Foto: Euroregion Praděd

 


Kostely na Krnovsku jsou otevřeny do 1. 11.

 - náhledTaké v letošním roce můžete navštívit na Krnovsku kostely, které jsou veřejnosti přístupné v rámci projektu Otevřené chrámy. Stejně jako v loňském roce se jedná o tři kostely v Krnově a dva na Osoblažsku.

Kostely můžete navštívit do 1. 11. 2020 v rámci jejich otevírací doby. Přítomen bude průvodce, který vás seznámí s historii kostela.

KRNOV

Kostel Panny Marie na Cvilíně
úterý-pátek ..... 13:00-17:00
sobota ............ 10:00-17:00
neděle ............ 11:00-17:00

Věž kostela sv. Martina
sobota ............ 13:00-18:00
neděle .............13:00-18:00

Kostel sv. Benedika
sobota ............ 13:00-18:00
neděle .............13:00-18:00
Mimo tyto termíny si můžete telefonicky domluvit prohlídku kostel sv. Benedikta v pondělí a ve čtvrtek od 13:00 do 16:00. Průvodce vám kostel do 15 minut od zavolání otevře.

BOHUŠOV

Kostel sv. Martina
sobota ............ 11:00-15:00
neděle .............10:00-14:00

HROZOVÁ

Kostel sv. Archanděla Michaela
sobota ............ 11:00-15:00
neděle .............10:00-14:00

Více informací naleznete zde: www.doo.cz


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod