03 Muzeum Prudnik - CZ/PL

Typ skrzynki: tradycyjny, zadanie: 1, teren: 1, rozmier: micro

Skrytka jest zaszeregowana do serii 10 skrytek dotyczących interesujących miejsc pogranicza czesko-polskiego. Ostatnią finałową dziesiątą skrytkę „Krnovski skarb” można zyskać poprzez wprowadzenie cyfr do układu współrzędnych, które można znaleźć w skrytkach, ewentualnie można je uzyskać na miejscu po spełnieniu zadań. Dla pierwszych 10 znalazców finałowej skrytki przygotowana jest mała nagroda. Ale nie należy się martwić, także kolejni poszukiwacze skrytek mogą za znalezienie finałowej skrytki wziąć sobie drewniane kółeczka (wyprodukowane przez CWG), aż do ich wyczerpania.

geocoiny 

Muzeum Prudnik

 

Muzeum Ziemi Prudnickiej - instytucja kultury Gminy Prudnik powstała w 1959 r. jako oddział Muzeum Śląska Opolskiego. Od roku 1968 działa samodzielnie. Siedzibą główną muzeum są baszty obronne z XV w. oraz budynki przylegające do średniowiecznych murów miejskich.

muzeum    muzeum 

 

Niegdyś mieścił się tu arsenał, więzienie, zakład wodociągowy a w czasie okupacji więzienie gestapo. Zbiory archeologiczne, historyczne, artystyczne i etnograficzne prezentują złożone dzieje regionu oraz kulturę materialną mieszkańców dawnego Powiatu Prudnickiego. W latach 2001-2003 z funduszy Kontraktu Województwa Opolskiego i Gminy Prudnik, obiekt wyremontowano z odbudową dawnego trzeciego skrzydła i dziedzińca pokrytego szklanym dachem, uzyskując bardzo dobre warunki do organizacji różnorodnych wystaw i imprez. Od 2010 r. muzeum posiada jeden oddział oraz zajmuje się udostępnianiem zabytkowej wieży widokowej. W skład Muzeum Ziemi Prudnickiej wchodzą następujące obiekty: Arsenał (siedziba główna), Centrum Tradycji Tkackich (oddział) oraz Wieża Woka.muzeum    muzeum       

 

O skrytce

 

Jeśli chcesz poznać finałową skrytkę także tej serii, musisz w celu wprowadzenia do wzoru policzyć nity, które znajdują się na jednej połowie bramy drewnianej w ogrodzeniu = M.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.


Mapa


redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod