05 Na Granicy CZ/PL

Typ skrzynki: tradycyjny, zadanie: 2, teren: 2, rozmier: maly.

 

Skrytka jest zaszeregowana do serii 10 skrytek dotyczących interesujących miejsc pogranicza czesko-polskiego. Ostatnią finałową dziesiątą skrytkę „Krnovski skarb” można zyskać poprzez wprowadzenie cyfr do układu współrzędnych, które można znaleźć w skrytkach, ewentualnie można je uzyskać na miejscu po spełnieniu zadań. Dla pierwszych 10 znalazców finałowej skrytki przygotowana jest mała nagroda. Ale nie należy się martwić, także kolejni poszukiwacze skrytek mogą za znalezienie finałowej skrytki wziąć sobie drewniane kółeczka (wyprodukowane przez CWG), aż do ich wyczerpania.

 

 

geocoiny

 

 

Opis kesza (pudełko informacji)

 

Kesza znajduje się prosto na granicy czesko-polskiej w okolicy stawu Celniak (Celňák), gdzie mogą Państwo zostawić swój geopojazd. Kesza usytuowana jest na powstającym Miejskim szlaku turystycznym.

 

strom      rybník

 

Podstawą szlaku miejskiego jest wieża widokowa na Wzgórzu Granicznym (Hraničním vrchu – odległe od kesza jest około 1,5 km), Zamek Linhartowski (Linhartovský zámek – jest od kesza 3,5, km), grodzisko Burkwiz (Burkvíz) /Lugisland/, Góra Odpustowa (Poutní hora) i Wzgórze Dębowe (Dubí vrch). Częścią tej 25 km długiej trasy są 2 turystyczno-poznawcze ścieżki i to Wzgórze Dębowe (jej długość jest 5 km) i Góra Odpustowa (o długości 6 km). Cały szereg tablic informacyjnych zaoferuje Państwu interesujące dane z historii tego rejonu. Znacząca część tego szlaku turystycznego prowadzi w pobliżu wierzchołka grzebienia. Są tutaj dla Państwa wspaniałe widoki na Miasto Albrechcice (Město Albrechtice) i na jego okolice. Mapę szlaku turystycznego znajdą Państwo tutaj: http://www.mapy.cz/s/8FnM.

 

zámek      rozhledna

 

Do kesza

 

W keszu znajdą Państwo numer do kesza finałowego = T i pierwsi mogą zabrać sobie  prezenty.

Więcej informacji dotyczącej kesza znajdą Państwo tutaj.


Mapa


redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod