Kościół św. Benedykta

Adres: Bruntálská ulice, Krnov
Układ współrzędnych GPS: 50°5′6.706″N, 17°40′17.18″E
Telefon: +420 731 623 421
Strona internetowa: www.svaty-benedikt.cz

 Kościół świętego Benedykta i znajduje się w mieście Kostelec Krnov przy głównej drodze w kierunku Bruntal.


www.krnov.cz

 

http://www.ms-pamatky.cz

 

Kościół pochodzący z pierwszej połowy XIII wieku należy do najstarszych budowli sakralnych w regionie morawsko-śląskim. Jego częścią jest rotunda romańska,  która wybudowana została w XIII wieku. Podczas badań archeologicznych, które dokończono w roku 2003, odnaleziono późnoromańskie, gotyckie i renesansowe freski, które w późniejszych latach zostały zrestaurowane. Freski przedstawiają cykl z życia świętego Benedykta, scenę Koronacji Marii Panny i scenę Przemiany na górze Tabor.

 

Obecnie kościół jest remontowany w ramach projektu „Rewitalizacja kościoła św. Benedykta w  Krnovie – Kostelci, patrona Europy w rozwoju turystyki“.  W związku z rekonstrukcją świątyni mieszkańcy chcieli, aby na odnowionym kościele umieszczono zegar. I gdyż kościół nigdy zegara na wieży nie miał, to był on planowany, a w ścianach są umieszczone otwory na niego. Zegar na wieży wyniesie 150-200 tysięcy koron. Parafia nie może sobie pozwolić na tak wielką inwestycję, dlatego też mieszkańcy zdecydowali się na zbiórkę publiczną.

 

Kościół będzie udostępniony w sierpniu 2012. Będzie chodziło o pierwszy kościół otwarty cały rok w regionie Krnova i Bruntala.  Kościół oprócz przeżyć duchowych zaoferuje zwiedzającym dwa okręgi z multimedialną prezentacją w czterech językach.

 

Wirtualne zwiedzanie : www.kr-moravskoslezsky.cz

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod