Wieźa widokowa Strážnice, Liptaň

Informacje o wieży widokowej

 

rozhledna

 

Wieża widokowa Strážnice znajduje się w gminie Liptaň na ziemi osoblaskiej obok masztu telekomunikacyjnego operatora O2. Jest to drewniany budynek położony na 494 m npm. Wieża ma 9 m wysokości i składa się z trzech platform widokowych. Wieża posiada łącznie 37 schodów i została otwarta w marcu 2003 roku.

Wieża widokowa oferuje turystom piękne widoki na okoliczne wioski, takie jak Pitárné, Vysoká, przejście w Bartultovica, ale także na polskie miasto Prudnik.

 

Regulamin korzystania z wieży widokowej

 

schody rozhledny

 

Ze względów bezpieczeństwa liczba osób na wieży widokowej została ustawiona na 6. Zwiedzający zobowiązani są do zachowania największej ostrożności podczas wchodzenia i schodzenia z wieży. Jest zakazane wspinanie się po innych częściach konstrukcyjnych wieży niż te, które są do tego przeznaczone. Wejście na wieżę podczas burzy, silnego deszczu, oblodzenia itp. jest zabronione. W przypadku, gdy zwiedzający wchodzi na wieżę w niesprzyjających warunkach pogodowych, czyni to na własne ryzyko, i ani właściciel ani administrator wieży nie ponoszą odpowiedzialności za jego bezpieczeństwo i zdrowie. Zwiedzanie przez dzieci poniżej 12 roku życia odbywa sie wyłącznie w towarzystwie osoby pełnoletniej. Wstępu na wieżę zakazuje się także osobom pijanym i będącym pod wpływem narkotyków.

 

Kontakt

Urząd Gminy Liptaň, Liptaň 149

+420 554 650 012, +420 554 625 667

www.liptan.cz

 

Godziny otwarcia i bilety wstępu

Wieża widokowa jest bezpłatna i ogólnie dostępna przez cały rok.