Františkánský klášter a Prenoviciát w Głogówku - Klášter sv. Františka z Asisi

Adresa: ul. Klasztorna 3 , 48-250 GŁOGÓWEK
GPS souřadnice: 50°21′17.546″N, 17°51′39.83″E
Telefon: +48 77 438 00 20
E-mail: [email protected]
Web: www.glogowek.franciszkanie.pl
bg-naglowek

Řád menších bratří konventuálů je řád, který založil sv. František z Asisi pod názvem menší bratři. K tomuto názvu hned na začátku bylo dodáno konventuálové. Č lenové řádu se jmenují menší bratři konventuálové, v Polsku se jim obvykle říká františkáni.

 

Náš řád je z vůle svatého Otce Františka od samotného založení skutečným bratských společenstvím, protože jeho členové jako bratři tvoří jednu rodinu, účastní se života a činnosti společenství, každý podle svých schopností. Mají stejná práva a povinnosti, s výjimkou těch, která vyplývají ze svěcení, protože církev řadí náš řád ke klerickým institucí.   

 

Svatý František si přál, aby se jeho žáci učili ze samotného jména, že přišli do školy pokorného Krista učit se pokoře. Spojení našich bratří v bratském klášterním společenství v úzkém slova smyslu posiluje pobožnost, spořádanější život, odříkávání modliteb, lepší přípravu kandidátů a studium teologie či jiných apoštolských děl, které slouží církvi tak, aby se Kristovo království pod zvláštní péči Panny Marie Neposkvrněné šířilo v celé církvi. (srov. ustanovení řádu, díl 1, 1-4)

Rezervační formulář

Jméno:
Přijmení:
E-mail:
Telefon:
Datum:
Požadavky, přání:
Antispam: Zadejte prosím číslo do pole ochrany proti spamu 85
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod