Rozhledna "Na Skalce", Holčovice - Jelení

Rozhledna "Na Skalce"

tit

 

Rozhlednu „Na skalce“ Holčovice najdeme na jižním nezalesněném svahu Moravského kopce v nadmořské výšce 782 m n. m. Odtud budete mít překrásný  výhled na vrcholky Jesenických hor, Beskyd, Nízkých Tater, a také do Polska.

Samotná rozhledna je 20 m vysoká a perličkou je, že jako předloha pro návrh této vyhlídkové věže byl vybrán model dnes již neexistující rozhledny, která až do roku 1946 stála na nejvyšší hoře Jizerských hor – Smrku. V roce 1992 byla v Novém Městě pod Smrkem založena Společnost pro obnovu rozhledny na Smrku, tento záměr se jim však nepodařilo realizovat. Její dokonalá replika však již stojí v ZOO Praha a druhá právě v katastru Holčovic v místě se skalním podložím. I proto dostala romantický název – „Na skalce“. 

Výstavba rozhledny byla spolufinancována ze SZIF, dotace činila 750 tis. Kč. Kolaudace rozhledny se uskutečnila 29. 10. 2013 a byla postavena firmou Vašek Moravčík. K rozhledně vede Naučná stezka. V blízkém okolí můžete navštívit také Africké muzeum a přilehlý Zoo park.

 

Kontakt

Obec Holčovice 

+420 554 644 189

www.obecholcovice.cz

 

Otevírací doba a vstupné

Rozhledna je bezplatně přístupná po celý rok.



Mapa

GPS souřadnice: 50°8′54.892″N, 17°27′5.44″E