Novinky

Komentované sobotní prohlídky v Muzeu nábytku pouze dokonce listopadu.

 - náhledDo konce listopadu můžete navštívit nově otevřené muzeum v Krnově, které se věnuje nábytku. Od soboty 16. listopadu můžete využít komentované prohlídky, která bude trvat přiblížně 90 minut. První prohlídka startuje v 9:09. Srdečně zveme k návštěvě.


Kateřinské trhy a další akce na Zámku Slezské Rudoltice

Zamek_Slezske_rudoltice - náhledTuristická sezóna na zámku ve Slezských Rudolticích již skončila, ale skupinové prohlídky lze objednat předem i mimo sezónu.

Prohlídku si můžete domluvit přes e-mail: zamekslezskerudoltice@seznam.cz,  nebo přímo u kastelána na tel. 777 201 027.

Termíny: všední den od 8.00 do 14.00 hod. O víkendu jen pro skupiny 10 a více osob. 

 

Na zámku se uskuteční do konce roku 2019 ještě několik akcí pro veřejnost, na které Vás srdečně zveme.

 

Akce 2019:

23.11. Kateřinské trhy

30.11. Čerti na zámku

14.12. Adventní koncert

24.12. Půlnoční mše v zámecké kapli - v jednání

27.12. Vánoční koncert

Více informací naleznete na www.zamekslezskerudoltice.cz.


Moravskoslezský kraj podpořil činnost TIC Krnov

 - náhledTuristické informační centrum Krnov bude mít do konce letošního roku nové webové stránky. Kromě modernějšího vzhledu nabídnou přehlednější nabídku kulturních, sportovních a společenských akcí, které se konají v Krnově a jeho okolí. Jinak v jejich základním obsahu ke změnám nedojde. Stále budou pro návštěvníky města hlavním zdrojem informací o turistických atraktivitách a zajímavostech v Krnově, v krnovském mikroregionu i v polském příhraniční.

Tvorbu nových webových stránek finančně podpořil Moravskoslezský kraj, který na činnost TIC Krnov přispívá dlouhodobě. „Děje se tak prostřednictvím dotačního programu Podpora turistických informačních center v Moravskoslezském kraji. Letos jsme žádali o dotaci s projektem, který zahrnuje nejen tvorbu nového webu, ale také jazykové kurzy angličtiny pro pracovníky TIC a úhradu každoročního členského poplatku Asociaci turistických informačních center České republiky,“ uvedla Markéta Mintálová z TIC Krnov.

Projekt v celkové výši 157 tisíc korun v dotačním řízení uspěl a kraj pokryje až 76 procent uznatelných výdajů, což znamená, že poskytne částku 120 tisíc korun.  


Rychta v Úvalně je otevřena i v listopadu

9G - náhledPro Váš velký zájem je prodloužena provozní dobu Rychty a Labyrintu - ještě celý listopad bude otevřeno o víkendech a volných dnech vždy od 10 do 17 hodin! Návštěvu si můžete samozřejmě předem domluvit s panem starostou na jeho telefonu 602 730 899.


Do Krnova přijede sv. Martin na bílém koni.

 - náhledHlavního patrona krnovské farnosti - sv. Martina oslavíme poutí v neděli dne 10. listopadu 2019.

Pro potěšení krnovských dětí přijede opět k farnímu kostelu sv. Martin na bílém koni.

Poutní mše bude zahájena jako obvykle v 10.00 hodin. Hlavní celebrant bude krnovský rodák, P. Martin Šmíd. Hudební doprovod obstará Krnovský chrámový sbor s orchestrem pod vedením Václava Mičky. Zazní Missa antiqua od Wolframa Menschika.

Po ukončení mše sv. (zhruba ve 11. 15 h) bude přivítán římský voják – sv. Martin na koni – v prostoru před kostelem.

Historický Martin se narodil v roce 316 ve městě Sabaria v římské provincii Pannonia. Dnes je to město Szombathely v Maďarsku. Jako syn tribuna římské armády byl předurčen k tomu, aby vstoupil do armády. Kolem roku 334 byl přidělen k posádce v Gaul, dnešní Amiens ve Francii.

Tam se podle legendy také odehrál příběh se žebrákem. Martinovi se pak v noci zjevil Ježíš Kristus, a když se ráno probudil, plášť byl opět celý. Později odešel z armády a v roce 371 se stal biskupem v Tours, když předtím založil zřejmě nejstarší klášter v západní Evropě v Liguge. Zemřel 11. listopadu roku 397.

Jméno Martin je sice odvozeno od římského boha války Marta, ale sv. Martin se zapsal do dějin jako nositel míru a laskavé pomoci bližním. Proto se jeho příběh s žebrákem traduje dodnes v mnoha městech celé Evropy. Příběh s pláštěm nebyl však prvním zázrakem v jeho životě.

Když došlo na hranicích římského impéria k boji s útočícím Alemany, odmítl vzít do ruky zbraň. Byl proto uvězněn. Jakmile však začala bitva, na vlastní žádost se postavil do první linie jen s křížem v ruce. Barbaři překvapivě nezaútočili a vyslali vyjednavače nabízející mír.

Farnost sv. Martina v Krnově ve spolupráci s místní organizací KDU-ČSL připomíná tuto tradici již po několik let i pro krnovské občany, u nichž se tato slavnost setkává se značnou oblibou.

Návštěvníci se mohou těšit také na lahodné poutní perníčky, pečlivě zdobené ženami z farnosti, horký čaj a na ochutnávku svatomartinského vína. Po slavnosti bude pro veřejnost otevřena kostelní věž.

Ludmila Čajanová

 


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%
Ne, prohlídku teprve plánuji
30%
Ne, prohlídku ani neplánuji
30%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod