Novinky

02 Bludička na Dubím vrchu - Série CZ PL příhraničí

Typ keše: tradiční, noční, Obtížnost nalezení: 3, Terén: 4,5, Velikost schránky: malá

 

Keš je zařazena do série 10 keší po zajímavých místech česko-polského příhraničí. Finální desátou keš „Krnovský poklad“ získáte pomocí dosazení číslic do souřadnic, která najdete v keškách, případně je získáte ze splněných úkolů na místech samotných. Pro prvních 10 nálezců finálky je připravena drobná cena. Ale nezoufejte, také další keškaři si mohou vzít za nález finálky vyrobené CWG a to do vyčerpání.

geocoiny 

 

 

Dubí vrch

 

Naučná turistická stezka Dubí je součástí jednoho z pěti základních bodů plánovaného Městského turistického okruhu. Je dlouhá asi 5 km a celkem náročný okruh vede po pěšinách a lesních cestách kolem stejnojmenného vrchu (558 m n. m.). Stezka začíná  u kapličky na okraji zámeckého parku v Hynčicích. O obnovu historických lesních chodníků navazujících na zámecký park se zasloužili učitelé a děti ze Základní školy v Městě Albrechticích, členové místního Turistického oddílu TJ a zaměstnanci Lesní správy. Na stezce se nachází místo s vyhlídkou na Město Albrechtice s krytým odpočívadlem a na několika místech na trase jsou umístěny lavičky. Trasa je středně náročná a vhodná spíše pro pěší turisty než pro cyklisty. Vede hezkými místy s mnoha skalními výchozy a pestrými lesy.

kaplička    stezka 

 

Ke keši

 

Tato keš je součástí série 10 keší, v rámci které hledáte číslice nebo plníte úkoly pro dosazení do vzorce k nalezení finálky. Na konci cesty tedy najdete také jedno „číselko“.

 

skála     zvoneček

 

Naučná stezka je také krásná k vidění přes den, můžete si tedy čas zde strávený prodloužit. Skály schovávají vytesané malůvky staré několik desítek let. Blízko je dalších pár keší, krásná rozhledna Na Hraničním vrchu, případně si můžete zahrát golf, který je nedaleko.

 

Více informací ke keši najdete zde.Mapa


redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod