Novinky

03 Muzeum Prudnik - Série CZ PL příhraničí

Typ keše: tradiční, Obtížnost nalezení: 1, Terén: 1, Velikost schránky: mikro

Keš je zařazena do série 10 keší po zajímavých místech česko-polského příhraničí. Finální desátou keš „Krnovský poklad“ získáte pomocí dosazení číslic do souřadnic, která najdete v keškách, případně je získáte ze splněných úkolů na místech samotných. Pro prvních 10 nálezců finálky je připravena drobná cena. Ale nezoufejte, také další keškaři si mohou vzít za nález finálky vyrobené CWG a to do vyčerpání.

geocoiny 

 

Muzeum Prudnik

 

Muzeum Ziemi Prudnickej je kulturní institucí města Prudniku. Bylo založeno v r. 1959 jako součást Muzeum Śląska Opolskiego a od roku 1968 funguje samostatně. Sídlo muzea tvoří obranná bašta (arsenal) z 15. století a budovy přiléhající k středověkým městským hradbám. Kdysi zde byla zbrojnice, vězení, vodárna a během okupace vězení gestapa. Sbírky archeologické, historické, etnografické a také sbírky umění prezentují komplexní historii regionu a také hmotnou kulturu obyvatel prudnického kraje.

muzeum    muzeum 

V letech 2001-2003 došlo k renovaci objektu za financování z fondů Vojvodství Opolského a města Prudniku. Došlo k přebudování starého třetího křídla a zasklení nádvoří, jež tak vytvořilo ideální podmínky pro pořádání různorodých výstav a akcí.

 

Od r. 2010 má muzeum novou pobočku (Centrum Tkalcovských Tradic) a také se stará o místní vyhlídkovou věž (Vokova věž).

muzeum    muzeum       

 

 

Ke keši

 

Pokud chcete najít také finálku této série, budete pro dosazení do vzorce potřebovat spočítat nýty, které se nacházejí na jedné půlce dřevěné brány v plotě = M.

 

 

Více informací ke keši najdete zde.Mapa


redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod