Novinky

06 Bartultovice/Trzebina - Série CZ PL příhraničí

Typ keše: tradiční, Obtížnost nalezení: 1, Terén: 1, Velikost schránky: malá

Keš je zařazena do série 10 keší po zajímavých místech česko-polského příhraničí. Finální desátou keš „Krnovský poklad“ získáte pomocí dosazení číslic do souřadnic, která najdete v keškách, případně je získáte ze splněných úkolů na místech samotných. Pro prvních 10 nálezců finálky je připravena drobná cena. Ale nezoufejte, také další keškaři si mohou vzít za nález finálky vyrobené CWG a to do vyčerpání.

 

geocoiny

 

 

Bartultovice/Trzebina

 

Osada Bartultovice se nachází severně od místní obce Vysoká a je její součástí. Kolem severního okraje osady prochází hranice s Polskem. Bartultovice jsou od Polské obce Trzebina, rozkládající se hned za hranicí, odděleny Hraničním potokem. Jihozápadním směrem se nad osadou zvedá kopec Vysoká (440 m n. m.). Ve středu osady byl vybudován nevelký rybník. Osada se rozkládá kolem silnice spojující Město Albrechtice a polské město Prudnik. Rozcestník turistických tras najdeme u hraničního přechodu a trasy vedou do příhraniční oblasti Polska.

 

Hraniční přechod Bartultovice – Trzebina byl otevřen v roce 2002. Jedná se o jediný mezinárodní hraniční přechod bez omezení tonáže v této části česko-polského příhraničí. Pro hledání dalších keší možná využijete další silniční přechody v Krnově a Osoblaze.

 

přechod

 

 

Ke keši

 

V keši najdete číslo do finálky = O a první si mohou vzít dárečky.

Více informací najdete zde.Mapa


redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod