Novinky

09 Rozhledna "Na Skalce" - Série CZ PL příhraničí

Typ keše: tradiční keš, Obtížnost nalezení: 2, Terén: 2, Velikost schránky: malá

Keš je zařazena do série 10 keší po zajímavých místech česko-polského příhraničí. Finální desátou keš „Krnovský poklad“ získáte pomocí dosazení číslic do souřadnic, která najdete v keškách, případně je získáte ze splněných úkolů na místech samotných. Pro prvních 10 nálezců finálky je připravena drobná cena. Ale nezoufejte, také další keškaři si mohou vzít za nález finálky vyrobené CWG a to do vyčerpání.

 

geocoiny

 

 

Rozhledna "Na Skalce"

 

Rozhlednu „Na skalce“ Holčovice najdeme na jižním nezalesněném svahu Moravského kopce v nadmořské výšce 782 m n. m. Odtud budete mít překrásný  výhled na vrcholky Jesenických hor, Beskyd, Nízkých Tater, a také do Polska. Samotná rozhledna je 20 m vysoká a perličkou je, že jako předloha pro návrh této vyhlídkové věže byl vybrán model dnes již neexistující rozhledny, která až do roku 1946 stála na nejvyšší hoře Jizerských hor – Smrku. V roce 1992 byla v Novém Městě pod Smrkem založena Společnost pro obnovu rozhledny na Smrku, tento záměr se jim však nepodařilo realizovat. Její dokonalá replika však již stojí v ZOO Praha a druhá právě v katastru Holčovic v místě se skalním podložím. I proto dostala romantický název – „Na skalce“. 

 

rozhledna     výhled  

 

Výstavba rozhledny byla spolufinancována ze SZIF, dotace činila 750 tis. Kč. Kolaudace rozhledny se uskutečnila 29. 10. 2013 a byla postavena firmou Vašek Moravčík. V budoucnu se plánuje kolem rozhledny Naučná stezka. V blízkém okolí můžete navštívit také Africké muzeum a přilehlý Zoo park.

 

Vstupte na tuto novou rozhlednu a pokochejte se krásným výhledem do okolí.

výhled     výhled

 

 

Ke keši

 

Tato keš je součástí série 10 keší, v rámci které hledáte číslice nebo plníte úkoly pro dosazení do vzorce k nalezení finálky. Zde na vás čeká úkol v podobě spočítání počtu schodů na vrchol rozhledny = R.

Více informací ke keši najdete zde.

 Mapa


redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod