Městské muzeum Krnov - Flemmichova vila

Adresa: Hlubčická 20, Krnov
GPS souřadnice: 50°5′31.265″N, 17°42′37.75″E
Kontaktní adresa: Mgr. Ivana Zajícová
Telefon: +420 776 593 989
E-mail: muzeumkrnov@seznam.cz
Web: www.muzeumkrnov.cz

Flemmichova vila je nemovitou kulturní památkou, která byla bezúplatně převedena na Město s podmínkou, že bude využívaná k nekomerčním účelům. Nechal ji vystavět krnovský továrník Theodor Flemmich, podle projektu vídeňského architekta Otto Prutschera v roce 1914. Je to neoklasicistní rezidence, usazena v krásné zahradě na břehu řeky Opavy.


Sociální funkce domu nikterak podstatně neznehodnotila bohatství interiérové výzdoby. I dnes se můžeme potěšit dřevem obloženou schodišťovou halou s dominantním sloupkem zábradlí bohatě vyřezávaným ptačími motivy, také vitrážemi se symboly zvěrokruhu oddělující halu od zimní zahrady. Najdeme zde i malované dřevěné stropy či další vitráže s heraldickými znaky města Krnova a historického Slezska.

 

Rodina Theodora Flemmicha zde žila do roku 1948. Od roku 1951 sloužil cely komplex budov se zahradou potřebám kojeneckého ústavu. Ústav byl provozován majitelem, kterým byl Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Pro nerentabilitu byl v roce 2003 provoz ukončen.

 

V současné době je budova využívaná k výstavám, kulturním a společenským akcím. Sídlí zde Městské muzeum Krnov. Výstavní prostory jsou otevřeny denně mimo pondělí od 8:00 do 18:00 hodin.

Rezervační formulář

Jméno:
Přijmení:
E-mail:
Telefon:
Datum:
Požadavky, přání:
Antispam: Zadejte prosím číslo do pole ochrany proti spamu 25
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod