Rozhledna Ježník

GPS souřadnice: 50°5′47.072″N, 17°37′49.923″E

Ježník, tato dnes již místní část Krnova se pyšnila na kopci zvaném Vyhlídka vůbec nejstarší rozhlednou.

 

Byla postavena respektive otevřena v roce 1894. Do výšky 25 m jí vystavěl Moravskoslezský studentský horský spolek za přispění knížete Lichtensteina. Po otevření Cvilínské rozhledny začal zájem o Vyhlídku upadat. Došlo to až tak daleko, že již ve dvacátých letech minulého století musela být stržena. Její nástupkyni se podařilo otevřít až v roce 1934. I její osud byl velmi podobný, zřítila se. Současná rozhledna byla otevřená až v roce 2001. Celková výška je 17,5m. Byla vystavěna podle dobových fotografií.

 

Nyní je volně přístupná.

 

Suvenýry:

Turistickou známku této rozhledny lze zakoupit v restauraci-kavárně Pohoda na Ježníku. Suvenýry s rozhlednou můžete zakoupit v Turistickém informačním centru v Krnově.

 

Trasa:

K rozhledně Ježník se dostanete po zelené turistické značce. Z centra města vede po Revoluční ulici, projdete kolem Hlavního vlakového nádraží, na ulici Mikulášskou. Pokračujete po Bezručově ulici směrem k ulici Albrechtické. Po ní se dostanete až na Starou Ježnickou a jdete dál po zelené turistické značce až na Ježník.

Ježníkem vede také naučná stezka. Začíná u parkoviště na začátku Ježníku a vede na Bezručův vrch. Po trase jsou rozmístěny informační tabule a řada odpočívadel od jednoduchých laviček až po lesní hřiště.

 

 

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod