Novinky

Pozvánka na zámek Slezské Rudoltice

- náhledU příležitosti navrácení sochy Maří Magdalény do zámecké kaple se uskuteční na zámku Slezské Rudoltice 17. března koncert, na kterém vystoupí ženský pěvecký sbor Legato a flétnové kvarteto Čtyřflet. V rámci této akce se bude konat také výstava dobových pohlednic Slezských Rudoltic a okolních obcí a měst. Začátek akce je naplánovaný na 16 hodin.

Všichni jste srdečně zváni.


Klub českých turistů zve na pochody a akce

březen_kčt - náhledKlub českých turistů Krnov zve na sobotní vandry a na akce, které pořádá. Už první březnový víkend se uskuteční 15. ročník akce "Zimní táboření na Strážišti v Úvalně". Podrobné informace v přiloženém letáku.

 

V sobotu 31. března se koná nejstarší dálkový pochod v České republice a to "Bezručova Moravice". Všichni jste srdečně zváni.

 

Hojně navštěvována je také akce "Májový výstup na Hraniční vrch". Výstup se uskuteční 1. května.

 

A rozhodně nemůžeme opomenout krnovskou akci a to "Krnovská padesátka pěšky a na kole".
"Krnovská padesátka pěšky i na kole" patří již 53 let k událostem, které mají své pevné místo v kalendáři nejen Krnovanů, ale také příznivců turistiky z celé České republiky. Den konání této oblíbené akce letos připadl na sobotu 19. května. Start všech tras je u Střediska volného času Krnov na Dobrovského ulici od 8 do 10 hodin, cíl tamtéž do 18 hodin. Podrobné informace budou doplněny.
V tento den se bude konat v Krnově "Den otevřených památek". Podrobný přehled otevřených památek bude k dispozici záčetkem května.


Setkání s autorem knihy "Niecodziennik!"

- náhled

Srdečně Vás zveme na setkání s autorem nové knihy "Niecodziennik!", které se uskuteční v úterý 13. března v Prudniku.

V tento den se můžete těšit na prohlídku města Prudniku s autorem knihy Marcinem Husakem. V 18 hodin proběhne konference spojená s propagací nové knihy. Pro zájemce bude z Krnova vypraven autobus., který odjede ve 12 hodin z Hlavního náměstí. Autobus z Prudniku bude vyjíždět v 19 hodin. Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 554 614 612 nebo na e-mail zpavlusova@mukrnov.cz. Občerstvení pro účastníky je zajištěno. Počet míst je omezen kapacitou autobusu.

 

V případě, že Vám nevyhovuje termín a nová kniha Vás zajímá, tak nezoufejte. Autor přijede také do Krnova. Setkání s ním a jeho novou knihou proběhne v sobotu 17. března v 15 hodin v koncertní síni sv. Ducha .

 


V Jeseníkách vrcholí přípravy na Olympijský festival 2018

- náhledOstrava, Bílá, Mosty u Jablunkova, Karlov pod Pradědem a Malá Morávka. Těchto pět center Moravskoslezského kraje se od 9. do 25. února zapojí do Olympijského festivalu 2018.

 

Celý článek zde: www.novinky.cz


V letošním roce se opět krnovské kostely otevřou veřejnosti

- náhledPoutní areál s kostelem Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého Kříže na Cvilíně ve středu 31. ledna 2018 Vláda ČR zařadila mezi národní kulturní památky. Po bývalé přádelně s dílnou vzorkovny v areálu Karnoly je to už druhá krnovská památka zařazená do seznamu památek, které tvoří nejvýznamnější součást kulturního bohatství národa. www.doo.cz

Tato národní kulturní památka bude pro návštěvníky Krnova otevřena od 1. května do 30. listopadu, a to vždy od pátku do neděle.
Otevírací doba: pátek 13:00-17:00; sobota 10:00-17:00; neděle 11:00-17:00.


Mezi významné objekty ve městě, které září do noci, se v úterý 30. ledna zařadil kostel sv. Martina. Je nasvícený celkem jedenácti reflektory, umístěnými na čtyřech stožárech, a šestnácti světelnými body v betonových patkách, které jsou zapuštěny do země. Zároveň s kostelem byl nasvícen i zrestaurovaný sloup se sochou Panny Marie Immaculaty, který se nachází na jeho severní straně.
Věž kostela sv. Martina se v letošním roce také otevře veřejnosti. Díky projektu „Otevřené chrámy“ bude věž přístupná v sobotu 10:00-12:00 a 13:00-17:00 v neděli 13:00-17:00.

 

Veřejnosti se otevře od 1. května také kostel sv. Benedikta, kde návštěvníci mohou obdivovat středověké nástěnné malby. Původní jednolodní románský kostel s čtvercovým presbytářem a apsidou na východní straně, ve kterém se nacházejí odkryté nástěnné středověké malby, byl postaven zřejmě ve 2. polovině 13. století. Po přestavbě kostela po roce 1760 se používá jako sakristie kostela. Prohlídky budou probíhat v sobotu 10:00-12:00 a 113:00-17:00, v neděli pak 13:00-17:00.

Prohlídky lze domluvit však celoročně v pondělí, čtvrtek, sobotu a v neděli v návštěvní dobu od 13 do 17 hod na telefonu +420 731 623 421. Průvodce Vám do 15 minut přijde kostel otevřít.  

 

Přehled všech otevřených chrámů naleznete zde: http://www.doo.cz/otevrenechramy

 


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
39%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod