Novinky

Informace z Krnova k aktuální situaci

Prosím čtěte!

Aktuální informace z Krnove zde.


‼️Kromě základních a středních škol, včetně ZUŠ, bude do odvolání uzavřeno také Středisko volného času Krnov.

 

‼️ Z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky Vláda ČR ve čtvrtek 12. března ve 14.00 hodin vyhlásila nouzový stav na dobu 30 dnů, jehož součástí je od soboty 14.3.2020 také uzavření turistických informačních center. Více informací zde.


‼️ Informace z MIKS Krnov:
- Do odvolání je kapacita sálu v kině Mír 70 Krnov omezena na 90 míst. S okamžitou platností se zastavuje on-line předprodej a předprodej v TIC Krnov. Prodej probíhá pouze v pokladně kina před jednotlivými představeními. Předprodej je zastaven i pro sál Art klubu.
- Pro festival KRRR! 2020 se zastavuje příjem akreditací, ve stávajícím termínu nebude festival realizován, probíhají jednání o přesunu termínu.
- Představení v Městském divadle Krnov (3v1 – 13. 3. 2020 a Cavewoman – 19. 3. 2020) budou přeložena, stávající vstupenky zůstávají v platnosti. Nové termíny jsou v jednání.
- Představení Čaroděj ze země Oz – 22. 3. 2020 je zrušeno bez náhrady, vstupenky lze vrátit v místě předprodeje.
- Koncert 17. 3. 2020 (Kristina Vocetková, v rámci předplatného KPH) bude uveden v náhradním termínu.
- Ruší se autobusový zájezd na vernisáž do polského Prudniku dne 13. 3. 2020.
- Provoz ostatních středisek MIKS Krnov zůstává beze změn.

‼️ Provoz městských lázní (sauna a bazén), zimního stadionu a tělocvičen pro potřeby sportovních klubů zůstává prozatím nezměněn. Návštěva těchto zařízení záleží na osobním rozhodnutí, či rozhodnutí sportovního oddílu.

‼️V Domově pro seniory platí zákaz návštěv. Pro více informací sledujte web domova http://www.dskrnov.cz/

‼️ Informace z Městské knihovny Krnov:
- Provoz knihovny a rozsah poskytovaných služeb není momentálně nijak omezen. Doporučujeme pro prodlužování výpůjček využívat čtenářského konta, případně nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem. K vrácení výpůjček můžete využívat také bibliobox, který najdete vedle knihovny.
- Veškeré připravované akce proběhnou dle plánu. Bedlivě sledujeme vývoj celé situace a v případě, že dojde k jakýmkoliv změnám, vás budeme včas informovat.
- Výše uvedená opatření se mohou (a budou) měnit, prosíme, sledujte náš web, sociální sítě, případně pište, volejte, rádi vám podáme aktuální informace.
- Na poslední chvíli ovšem došlo také k neočekávaným změnám v březnovém programu.z důvodu nemoci byla zrušena beseda s Markétou Hejkalovou. O náhradním termínu budeme informovat.
- S ohledem na pracovní vytíženost Terezy Těžké jsme nuceni besedu "Jaké to je být V síti" přeložit na náhradní termín 18. 3. 2020 (středa) / 18.00 hod. V návaznosti na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR bude vstup na besedu podmíněn vstupenkou. Tu si budete moci vyzvednout od čtvrtka 12. 3. 2020 ve studovně Městské knihovny Krnov.


ZRUŠENO! - Velikonoční jarmark na Zámku Linhartovy

DSC_0188 - náhled

První akcí na zámku v Linhartovech bude Velikonoční jarmark, který se uskuteční v sobotu 29. března. Potrvá od 9:00 do 16:00. Vstupné je již tradičně 20 Kč.

 

Již dnes je přihlášených šedesát pět prodejců, což je zárukou toho, že opět bude na zámku velká nabídka většinou ručně vyráběného zboží, různé velikonoční ozdoby, kraslice v různých variacích, keramické formy na pečení, hračky a další předměty. Kastelánovi se letos povedlo zajistit několik prodejců, kteří budou na zámku prodávat úplně poprvé.

 

Na výzdobě zámku pracuje kastelán Jaroslav Hrubý už od února. Vyřezávaná a zdobená vajíčka budou všude, kam se podíváte.

 

Nebudou chybět aní prodejní stánky s občerstvenám, takže nemusíte mít strach, že nekoupíte něco k pití a zakousnutí.

Pro připomenutí předchoího jarmarku. Video Karel Knapp.

Foto: www.zameklinhartovy.cz

 

 


Velikonoční prohlídky na Zámku Slezské Rudoltice

duben - Rudoltice - náhledPrvní akcí ve Slezských Rudolticích bude Josefovská mše v zámecké kapli v sobotu 21. března.
 
Zámek Slezské Rudoltice vás zve na velikonoční prohlídky s kastelánem. Prohlídku není nutno předem rezervovat, pouze v případě větší skupiny.
 
Turistická sezóna bude zahájena 1. května. Těšit se můžete nejen na komentované prohlídky, ale také na akce a koncerty, které se na zámku pravidělně konají.
 
Podrobné informace najdete: www.zamekslezskerudoltice.cz
 
 
 

Turistické informační centrum Krnov změnilo adresu

 - náhledKrnovské informační centrum se přestěhovalo do nových prostor. Slavnostně bude otevřno v pondělí 9. března v 11:30. Běžný provoz bude od 10. března od 9:00.

 

Turistické informační centrum Krnov nebude již poskytovat služby spojené s ODIS kartou. Nově vznikne kancelář dopravní společnosti Kodis v obchodním domě Prior. O zahájení provozu této kanceláře budete včas informování. Čipové karty lze dobíjet přímo u dopravců a to České dráhy na hlavním a cvilínském vlakovém nádraží nebo přímo v autobusech dopravní společnosti Transdev a Arriva Morava a.s.. Nejbližší kancelář se nachází na autobusovém nádraží u žel. stanice v Bruntále.


Muzeum praček zve k návštěvě - Vraclávek

Muzeum_praček_3A - náhledZajímá Vás, jak kdysi prali naši předkové? Chcete načerpat kromě trochy vědomostí také energii z okolní krásné krajiny?


Potom vezměte rodinu a přátelé a přijeďte se za námi podívat. Muzeum se nachází ve staré německé stodole, která už sama o sobě dýchá tou pravou starodávnou atmosférou. Uvnitř si na vlastní kůži můžete vše osahat i vyzkoušet. Expozice Vám nabídne několik druhů středověkých dřevěných praček, mandlů, necek, valch z různých druhů materiálu a spoustu dalších zajimavostí. Jedná se o amaterské muzeum, soukromou sbírku jednoho nadšence, který svému snu zasvětil život - mého otce. Pojďte mu pomoci realizovat jeho sen a přijeďte se podívat :-).


Kde nás tedy najdete? Naše adresa je Vraclávek 22, 79401 Krnov. Nachází se v krásné malebné vesnici, zasazené v kouzelné zahradě pod lesem, kde se můžete projít a nechat starosti z města za městem :-).


Otevírací doba je dosti svobodná. Ideální je přijet za vhodného denního světla, jelikož se osvětlení a další vybavení bude postupně dodělávat. Nemusíte mít však strach, že by to ovlivnilo přístupnost. Nejideálnější je si prohlídku domluvit předem telefonicky na čísle: 737 666 055.


Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude použit na zvelebení muzea.


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod