Novinky

Bál města Krnova

 - náhledZrekonstruovaný velký a malý sál Střeleckého domu, v němž sídlí středisko volného času, bude místem letošního bálu města Krnova, který se uskuteční v pátek 1. února od 19.00 hodin a bude v karibském stylu.

K tanci a poslechu zahraje skupina Kolorez, jejíž repertoár tvoří převzaté písně českých, slovenských a zahraničních kapel sahající od 60. let 20. stol. po současnou populární hudbu, návštěvníci se mohou těšit na ukázky a výuku latinskoamerických i klasických tanců nebo již tradiční zážitkový fotokoutek.

 

Letošní novinkou je také nabídka zážitků virtuální reality.
Zájemci si budou mít možnost vyzkoušet tři hry – pozorovat podmořský svět v The Blu, Richie´s Plank Experience je zavede až do 80. patra výškové budovy a umožní překonat strach z výšek a s Tilt Brush budou kreslit rukou v prostoru, a to nejen běžnými štětci, ale třeba i efektním ohněm. Jedná se o moderní systém virtuální reality HTC Vive, díky němuž se baví nejen ti, kteří se nacházejí ve virtuální realitě, ale i jejich okolí. Na velkoplošné obrazovce se totiž bude zobrazovat vše, co se ve virtuálním světě bude dít.

Vstupenka na ples letos zahrnuje přípitek s bohatým rautem, čemuž odpovídá cena 390,- korun.

Co bude pro návštěvníky v rámci rautu připraveno:

- rautové mísy zdobéné zeleninou

- carpaccio z marinovaného lososa

- masové mísy - hovězí, vepřové, kuřecí, srnčí, husí játra, moravské uzené

- zeleninové mísy

- variace českých sýrů s medem a vlašskými ořechy

- salátový bufet

- teplý bufet - pošírovaný losos, hovězí líčka na víně, smažené kuřecí řízečky, moravský vrabec

- přílohy - teplá zeleninka, jemné brambory s ricottou, karlovarský knedlík, kysané zelí, bramborový salát

- carving - burgundská šunka s jablkovým křenem a horčicí

- mini zákusky

- sladké mini dezerty

- koláčky, pečivo

- ovoce

Součástí rautu bude vinný bar, koktejlový bar, alko, nealko....

 

Prodej vstupenek probíhá v Turistickém informačním centru Krnov na Hlavním náměstí 25.


Krnov má namířeno na veletrhy cestovního ruchu

 - náhledMěsto Krnov se každoročně prezentuje na veletrzích a výstavách cestovního ruchu nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku. Od této formy propagace našeho regionu neupustí ani letos. Plánovaná je účast na osmi veletrzích.

První je veletrh turistických možností v regionech Regiontour, který na brněnském výstavišti začíná ve čtvrtek 17. ledna. „Krnov návštěvníci najdou v pavilonu P ve společném stánku Olomouckého a Moravskoslezského kraje s označením Jeseníky. Kromě běžných propagačních materiálů, zaměřených na atraktivity našeho regionu, do Brna vezeme také novinku – aktualizovanou česko-polskou cykloturistickou mapu Krnovska a Prudnicka,“ uvedla Zuzana Pavlusová z odboru strategického rozvoje a dodala, že společně s naším městem se na veletrhu představí také partnerské město Prudnik. Na pultu s krnovskými propagačními materiály nebudou chybět ani výrobky místních firem. Letos je zastoupí netradiční sušenky, které vyrábí sociální podnik 1. Jinačí.

Po Regiontouru zamíří Krnov ještě na veletrhy cestovního ruchu ITF Slovakiatour Bratislava (24.-27. 1.), HolidayWorld Praha (21.-24. 2.), Dovolená 2019 Ostrava (1.-3. 3.), mezinárodní veletrh turistiky a volného času ve Vratislavi (1.-3. 3.), veletrh cestovního ruchu GLOBalnie v Katovicích (29.-31. 3.) a na výstavy do Prudniku (7.-9. 6.; 13.-15. 9.). „V Polsku se veletrhů účastníme na základě dlouholeté spolupráce s partnerským městem Prudnikem. Tato kooperace funguje vzájemně, to znamená, že Prudnik se společně s námi účastní veletrhů v Brně a Ostravě. Na Slovensku pak máme možnost se prezentovat díky spolupráci s Turistickou oblastí Jeseníky-východ, a to ve stánku Moravskoslezského kraje,“ uzavřela vedoucí odboru strategického rozvoje Monika Vyležíková.


Zveme Vás do krnovského muzea

1412_1501_muzeum - kopie - náhledMěstské muzeum (Flemmichova vila) je otevřeno celoročně mimo pondělí každý den od 8 do 18 hodin.

Krnovské muzeum se nachází ve vile Theodora Flemmicha. K vidění jsou především krátkodobé výstavy. V loňském roce vzbudila velký zájem výstava "České korunovační klenoty na dosah", která se uskutečnila k výročí 640 let od úmrtí Karla IV.

Vilový objekt na Hlubčické ulici si nechal v letech 1914 - 1917 zbudovat jako rodinné sídlo místní textilní továrník Theodor Flemmich. Neoklasicistní rezidenci projektoval vídeňský architekt Otto Prutscher. Vilová stavba byla pojata jako symetrické kubické těleso, završené valbovou střechou s trojúhelníkovým štítem. Více o historii vily se dočtete zde.


Novoroční akce - můžete vyrazit na tůru nebo se jít otužovat.

0101_alce - náhledKaždoročně se konají na Nový rok výšlapy. Letos tomu nebude jinak.

 

V úterý 1. ledna 2019 můžete vyrazit na Hvězdicový výšlap na Praděd. Z Krnova vyjíždí autobus v 7:30 z autobusového nádraží. Kontrola na vrcholu bude probíhat od 10 do 14 hodin. K zakoupení bude novoroční čtyřlístek. Na své si přijdou i sběratelé razítek.

 

V Krnově proběhne na Nový rok výstup na zříceninu hradu Šelenburk. Členové klubu českých turistů  Krnov Vás zde budou očekávat od 9 do 13 hodin. K zakoupení bude také novoroční čtyřlístek. Každý obdrží účastnický list. Špekáčky a dobrou náladu sebou. Akce je určena i pro rodiny s dětmi.

 

Obec Zátor a Klub seniorů Zátor Vás zve na 5. ročník Zátorského zmrzlíka, který bude také 1. ledna 2019 od 14 hodin na náhonu u elektrárny. Všichni jste srdečně zváni, jak otužilci, tak i diváci. Občerstvení v podobě svařeného vína je zajištěno. Určitě bude možnost i opéct špekáčky, tak na ně nezapomeňte.

 

Příznivci cyklistiky nebudou ošizeni. Také oni mají možnost vyrazit na kolo. Z Krnova od penzionu Eso vyrazí cyklisté na Nový rok a také 5. ledna 2019, kdy se koná Tříkrálová vyjížďka. 


Poutní kostel v Krnově na Cvilíně bude otevřen i o vánočních svátcích.

 - náhledPoutní kostel na Cvilíně bude otevřen veřejnosti také v prosinci. Navštívit jej můžete o vánočních svátcích a také začátkem roku 2019, kdy bude otevřen 1. a také 2. ledna.

 

Všechny srdečně zveme k návštěvě.

 

V letošním roce vyšel v Prudniku "Průvodce poutní stezkou polsko-českého pohraniční".

Mapa zde.


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod