Novinky

Novinka v Turistickém informačním centru Krnov

hra2 - náhledChcete se vydat na procházku Krnovem a poznávat ho formou hry? Teď máte možnost. V Turistickém informačním centru Krnov od dnešního dne zakoupíte soubor stolních her " Krnovské toulky pro kluky a holky". Soubor obsahuje dva oboustranné herní plány, 4 figurky a herní kostku. Cena souboru je 129 Kč.

 
 

Osoblažská úzkokolejka vyrazí na akce, které se konají v červenci na Osoblažsku.

osoblazska-uzkokolejka-8- - náhledJiž v sobotu 14. července se uskuteční Velký lukostřelecký turnaj ve Slezských Rudolticích. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, skvělé občerstvení a nebude chybět ani soutěž pro diváky o opravdu kvalitní luk. Turnajem Vás provede moderátorka Adriana Šoltésová.
K dopravě na turnaj můžete využít speciální parní vlak, který vyráží z Třemešné ve Slezsku v 10:45 nebo z Osoblahy v 12:40.

Osoblažská úzkokolejka Vás dopraví také o týden později na Osoblažské hudební léto. I zde je připraven skvělý program, tentokrát hudební. Na závěr se můžete těšit na ohňostroj.

Do konce července se uskuteční ještě jedna akce a to 28. 7. v Dívčím Hradě. Jestli rádi vaříte guláš, tak se můžete zúčastnit i Vy. Sestavte čtyřčlenné družstvo a přihlaste se do soutěže "Guláš bez hranic".

 

Osoblažská úzkokolejka - zde najdete více informací k parnímu vlaku.


Zámek Linhartovy zve na prohlídky.

 - náhled

Zámek Linhartovy je zaměřen především na rodiny s dětmi. Nachází se zde První dětská galerie ČR. Děti se zde potkají s Maxipsem Fíkem, s panem Spejblem, Hurvínkem a jeho kamarádkou Máničkou, možná zde bude i panáček Igráček, žirafa a mnoho dalších postaviček a zvířátek. Dále je zde stálá expozice keramiky Jana Kutálka. K vidění jsou vodníci Devoda, Decinka, Žbrďol nebo Kverka, plivníci Držgroš, Oukej, Držpalec, Matinoha nebo Lezeprcek. A to vše doplnění každoročně nové expozice.

V roce 2018 to budou:

 • papírové modely hradů a zámků
 • porcelám - Město Albrechtice
 • miniatury lahviček - Město Albrechtice
 • plechové mechanické hračky - Kovap Semily
 • retro hračky - Ostrava
 • zvonečky - Bolatice
 • sovy a sovičky - Opava
 • modely autíček - Krnov
 • skleněné karafy - Brno
 • malované mapy - Zlín
 • Adolf Born - aneb, jak vzniká poštovní známka - Poštovní muzem Praha
 • dřevěné plastiky - Krnov

O letních prázdninách probíhají večerní prohlídky s kastelánem. Prohlídkový okruh si užijí nejen dospělí, ale také děti, které si proběhnou zámecký okruh, sednou si na mamuta či Maxipsa Fíka. Zde je možné, že se i projedou zámkem, ale to se musí mamutovi nebo Fíkovi chtít. Také je čeká výklad pana kastelána a mnoho jeho zábavných historek. Když budete mít štěstí, tak uvidíte i dva medvědy, kteří se pohybují v zámeckém příkopu a hlídají ho. Ale jména linhartovských medvědů jsme zapomněli.
Jestli na zámek pojedete, tak nám jmena medvědů prosím zjistěte a napište (e-mail: tic@mukrnov.cz). Předem děkujeme.

Určitě Vás také zaujme legenda spjatá s nejstarším dubem ve Slezsku, který má už 980 let a nachází se v zámeckém parku. Legenda vypráví o zápase Mouřenína s místním silákem Honzou, který se odehrál přímo pod starým dubem. Ale více se dozvíte na zámku.
V zámeckém parku se nenachází jen starý dub, ale také nové lanové centrum a hřiště s prolézačkami pro děti.


Pozvánka do Bohušova

 - náhled25.8.2018 se budou v Bohušově dít věci. V rekreačním areálu se usídlí cirkusoví umělci, muzikanti a kejklíři. Hrad Fulštejn obsadí strašidla. U toho nesmíte chybět. Na tuto akci bude vypraven speciální večerní strašidelný parní vlak #bohusov #prazdniny #strasidla #uzkokolejka #strasidelnyvlak #cirkus #akrobacie #deti #atrakce #malovaninaoblicej #zivahudba #zabava

Krnovské soutěže - léto 2018

 - náhledKaždoročně probíhá v Krnově několik letních soutěží pro návštěvníky Krnova, ale také pro místní občany. Letos tomu není jinak a je pro Vás připraveno celkem 5 soutěží s možností získat drobné dárky z Krnova.

 

 

 

 

 

1) Získej pamětní minci Krnova

Už jste si byli vyrazit v krnovském infocentru pamětní minci? Ne? Tak máte šanci pouze do konce letních prázdnin. Stačí navštívit tři vyhlídková místa v Krnově – radniční věž, Krnovskou synagogu a rozhlednu na Cvilíně. Zde získáte vandrovní knížku a do ní razítko za návštěvu. Po předložení vandrovní knížky v TIC Krnov už stačí jen jedno, a to uzvednout kladivo a vyrazit si Krnovský groš.
Podrobné informace zde.
mince

2) Brány Jeseníků

Branou Jeseníků na Krnovsko
Městské muzeum Krnov, Krnovská synagoga, Zámek Linhartovy, Osoblažská úzkokolejka

Navštivte všechny čtyři nabízené atraktivity a získejte v TIC Krnov zdarma očíslovanou turistickou známku Habsburgwarte vydanou ve speciální edici. Pokud bude číslo známky souhlasit s číslem některé z připravených odměn, vydají vám ji v informačním centru v Krnově.
Více informací zde.
Brana Jeseniku 2018

 

3) Soutěž o pexeso

Letos opět můžete soutěžit o pexeso v Turistickém informačním centru Krnov. Stejně jako v předchozích letech se nachází ve výloze známá hra pexeso a úkolem je najít nekompletní dvojici. Číslo chybějící kartičky nahlaste v infocentru a v případě, že jste odpověděli správně, tak získáváte pexeso :-).
pexeso 2018

 

4) Sežeňte ovečky - soutěž s Českou televizí

Máte doma malé hrdiny? Zapojte je do letní záchranné akce! Duhové ovečky, které dennodenně vyprovázely malé diváky Déčka do peřin, se zatoulaly do našeho světa! Je třeba je všechny najít a dopravit zpátky. Pomoci můžete i vy! Vydejte se o prázdninách s dětmi na tři místa, kde byly ovečky spatřeny. Na vybrané pomocníky čekají ceny: stavebnice LEGO, plyšové ovečky a ovčí kvarteta. Co můžeme prozradit, je, že v Krnově ovečky lidé zahlédli v turistickém informačním centru :-) Mapu výletů, speciální mobilní aplikace a všechny potřebné informace najdete na www.sezenteovecky.cz.
soutez ovecky 2018

 

5) Dobrodružný průvodce Krnovem - 1. a 2. díl

Průvodce Krnovem pro děti je šiška borovice cvilínské, které říkáme Cvilínek. V TIC Krnov děti získají pracovní sešit, kde jsou úkoly, hádanky a samozřejmě plno zajímavostí o Krnově a jeho památkách. Součástí sešitu je i herní plán, takže si můžete doma zahrát stolní hru. Na zadní straně herního plánu najdete Krnovské pověsti. Pro úspěšné řešitele je připravena drobná odměna a také druhý díl dobrodružného průvodce.

Jestli "Dobrodružného průvodce Krnovem 1.díl" ještě nemáte, tak letos máte poslední možnost ho získat.
Dobrodružny pruvodce 2018


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
39%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod