Novinky

Otevřené chrámy 2018

V Moravskolezském kraji jsou od 1. května do 31. října zpřístupněny kostely. Průvodce Vám na místě poskytne informace o církevní památce. Získáte zde také seznam všech otevřených kostelů v kraji. Seznam si můžete stáhnout v elektronické podobě zde.

V Krnově můžete navštívit hned tři kostely a to poutní kostel na Cvilíně, věž kostela sv. Martina v centru města a na Bruntálské ulici kostel sv. Benedikta. Čtvrtým kostelem na Krnovsku je kostel sv. Michaela Archanděla v Hrozové u Rusína.

 

 

 

Kostel Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně

Úterý 13:00-17:00
Středa 13:00-17:00
Čtvrtek 13:00-17:00
Pátek 13:00-17:00
Sobota 10:00-17:00
Neděle      11:00-17:00           

 

Věž kostela sv. Martina

Sobota      10:00-12:00  13:00-17:00
Neděle   13:00-17:00

 

Kostel sv. Benedikta

Sobota      10:00-12:00  13:00-17:00
Neděle   13:00-17:00

Prohlídku kostela lze domluvit také v po, čt od 13:00 do 17:00 na telefonním čísle: +420 731 623 421.

 

Kostel sv. Michaela Archanděla, Rusín-Hrozová

Sobota      11:00-15:00  
Neděle 10:00-14:00  

Prohlídku kostela lze domluvit také na telefonních číslech: 724 255 841, 737 706 469.

 

Více informací k akci "Otevřené chrámy 2018" naleznete zde.


Zámek Linhartovy zve na prohlídky.

 - náhled

Zámek Linhartovy je zaměřen především na rodiny s dětmi. Nachází se zde První dětská galerie ČR. Děti se zde potkají s Maxipsem Fíkem, s panem Spejblem, Hurvínkem a jeho kamarádkou Máničkou, možná zde bude i panáček Igráček, žirafa a mnoho dalších postaviček a zvířátek. Dále je zde stálá expozice keramiky Jana Kutálka. K vidění jsou vodníci Devoda, Decinka, Žbrďol nebo Kverka, plivníci Držgroš, Oukej, Držpalec, Matinoha nebo Lezeprcek. A to vše doplnění každoročně nové expozice.

 

Určitě si nenechte ujít noční prohlídku zámku. Zámek osvítí 9 000 svíček. Prohlídka se koná již tuto sobotu 18. srpna.

V roce 2018 to budou:

 • papírové modely hradů a zámků
 • porcelám - Město Albrechtice
 • miniatury lahviček - Město Albrechtice
 • plechové mechanické hračky - Kovap Semily
 • retro hračky - Ostrava
 • zvonečky - Bolatice
 • sovy a sovičky - Opava
 • modely autíček - Krnov
 • skleněné karafy - Brno
 • malované mapy - Zlín
 • Adolf Born - aneb, jak vzniká poštovní známka - Poštovní muzem Praha
 • dřevěné plastiky - Krnov

O letních prázdninách probíhají večerní prohlídky s kastelánem. Prohlídkový okruh si užijí nejen dospělí, ale také děti, které si proběhnou zámecký okruh, sednou si na mamuta či Maxipsa Fíka. Zde je možné, že se i projedou zámkem, ale to se musí mamutovi nebo Fíkovi chtít. Také je čeká výklad pana kastelána a mnoho jeho zábavných historek. Když budete mít štěstí, tak uvidíte i dva medvědy, kteří se pohybují v zámeckém příkopu a hlídají ho. Ale jména linhartovských medvědů jsme zapomněli.
Jestli na zámek pojedete, tak nám jmena medvědů prosím zjistěte a napište (e-mail: tic@mukrnov.cz). Předem děkujeme.

Určitě Vás také zaujme legenda spjatá s nejstarším dubem ve Slezsku, který má už 980 let a nachází se v zámeckém parku. Legenda vypráví o zápase Mouřenína s místním silákem Honzou, který se odehrál přímo pod starým dubem. Ale více se dozvíte na zámku.
V zámeckém parku se nenachází jen starý dub, ale také nové lanové centrum a hřiště s prolézačkami pro děti.


Slezské Rudoltice zvou na zámek a akce

- náhled

Zámek Slezské Rudoltice zve na prohlídky zámku. Prohlídka s průvodcem začíná vždy v celou hodinu. Návštěvníkům je průvodcem postupně představen celý zámek, seznámí Vás s jeho historii a také s historii obce.

Můžete zde také vidět původní mobiliář kapličky v Koberně, archeologické nálezy Krnovska. Zajímavé jsou výstavy, jako například "Když řinčí zbraně", "Medaile 20 století". Rozhodně si nenechte ujít výstavu paličkované krajky a zajímavý výklad k ní. Na zámku probíhají krátkodobé výstavy. Zámeckou sezónu zahajovala vernisáž výstavy fotografa Romana Vranky "Lety múz". Od 30. června bude k vidění výstava krnovského fotografa Stanislava Bačovského "Karnola", která zachycuje běžný pracovní den v Karnole. Pro děti bude opět připravena speciální prohlídka "Z pohádky do pohádky aneb strašidla na zámku". A kdy se bude večerní prohlídka konat? V sobotu 1. září od 19:30.

 

Na zámku se ovšem nekonají pouze prohlídky a výstavy. Konají se zde především koncerty a to v zámecké kapli, která dělá koncerty jedinečnými. V neděli 24. června Vás zveme na Absolventská koncert Kristiána Jedelského. Hned 29. června zavítají do Rudoltic "Hudební výlety". V tomto roce se uskuteční také koncert v krásné zámecké zahradě. Proto přijměte pozvání na koncert smyčcového sboru ZUŠ Jeseník v sobotu 23. června od 16 hodin. Nabídka bude letos opět velice bohatá. Více informací naleznete například na Facebooku.

 

Letos se můžete těšit také na Velký lukostřelecký turnaj, který se 14. července uskuteční již po páté.

 

Akce pořádá také Obec Slezské Rudoltice. Sobota 16. 6. bude patřit akci "Rudoltický traktor" a 18. srpna se konají již tradiční "Dožínky".

 


Pozvánka do Bohušova

 - náhled25.8.2018 se budou v Bohušově dít věci. V rekreačním areálu se usídlí cirkusoví umělci, muzikanti a kejklíři. Hrad Fulštejn obsadí strašidla. U toho nesmíte chybět. Na tuto akci bude vypraven speciální večerní strašidelný parní vlak #bohusov #prazdniny #strasidla #uzkokolejka #strasidelnyvlak #cirkus #akrobacie #deti #atrakce #malovaninaoblicej #zivahudba #zabava

Novinka v Turistickém informačním centru Krnov

hra2 - náhledChcete se vydat na procházku Krnovem a poznávat ho formou hry? Teď máte možnost. V Turistickém informačním centru Krnov od dnešního dne zakoupíte soubor stolních her " Krnovské toulky pro kluky a holky". Soubor obsahuje dva oboustranné herní plány, 4 figurky a herní kostku. Cena souboru je 129 Kč.

 
 

Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
39%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod