Novinky

V Krnově na Kabátově kopci vzniká nová naučná stezka

- náhledDosud málo známý Kabátův kopec, který se nachází mezi Ježnickou a Albrechtickou ulicí, bude od září cílem procházek. Vznikne zde naučná stezka s interaktivními prvky. Do seznamu míst rodinných výletů v Krnově, mezi něž se řadí Cvilín, Ježník, Staré hliniště nebo Chářovský park, tak přibude další zápis.

Naučnou stezku dlouhou 3,5 kilometru buduje základní organizace Českého svazu ochránců přírody Levrekův ostrov, která na trase rozmístí pět akátových laviček a devět infopanelů, z nichž část bude interaktivních – s pexesem, skrývačkami nebo hádankami. Na některých budou nainstalovány také hmyzí domky. „V současné době jsou vyráběny všechny dřevěné prvky, v terénu byla vykosena trasa stezky a provedeny ořezy větví. Těsně před otevřením bude podle potřeby stezka opět pokosena. Současně také zpracováváme texty a vybíráme fotografie na infotabule. Kolega, který pracuje ve státním okresním archivu, získal několik unikátních fotografií a informací k lokalitě a k jejímu okolí,“ uvedl Adrián Czernik ze základní organizace Českého svazu ochránců přírody Levrekův ostrov. Slavnostní otevření je plánováno na sobotu 22. září, čas a místo ještě budou upřesněny.
Přestože se naučná stezka nachází na pozemcích města, to na její realizaci nepřispívá ani korunou. Ochráncům přírody se na tuto akci podařilo získat dotaci z programu NET4GAS Blíž přírodě, který je zaměřený na podporu ochrany a popularizace přírody v ČR. Městu vzniknou náklady až v průběhu údržby stezky. Kabátův kopec, nazývaný také Horky, tvoří komplex luk, remízků a křovin a jde o jeden z ostrůvků teplomilné květeny na Krnovsku. Území bylo v minulosti využíváno jako vojenské cvičiště a v současné době není cíleně obhospodařováno, kromě tří hektarů, které udržuje Levrekův ostrov. Roste zde řada ohrožených druhů rostlin, jako vstavač mužský, bělolist žlutavý, bělolist rolní nebo mochna přímá. V území byl zaznamenán výskyt dvaačtyřiceti druhů denních motýlů, mezi nimi nechybí modrásek lesní, otakárek fenyklový či ohniváček černočárný. Z dalších bezobratlých zde najdeme čmeláka, zlatohlávka tmavého, ale také drvodělku potulnou, která se v rámci ČR vyskytuje pouze ojediněle v nejteplejších územích. Krnov představuje teprve čtvrtou lokalitu v republice. Seznam cenných živočichů je široký a figuruje v něm ještěrka obecná, užovka obojková i hladká, zmije obecná, slepýš křehký, ťuhýk obecný, krutihlav obecný a další.


Vrch Cvilín je vyhledávaným místem v Krnově.

DJI_0068 - náhledJak se dostaneme na Cvilín? To je jedna z nejčastějších otázek, kterou v Turistickém informačním centru Krnov je slyšet. Turisty láká již z dálky poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné a samozřejmě kamenná rozhledna.

 

Cvilín není vyhledáván pouze turisty, ale také místními občany, kteří zde odpočívají a relaxují. Cvilín je skvělým místem pro procházky, potkáte zde běžce, ale i cyklisty. Další důvod, proč je Cvilín v hledáčku návštěvníků, je krásný výhled na město, do širokého okolí a na Praděd. Často se zde konají různé akce, jako poutě, koncerty, sportovní akce, akce pro děti, Keltský telegraf a další.

 

V září navštíví poutní kostel na Cvilíně již potřetí světoznámý kytarista a skladatel Štěpán Rak. Jeho koncert se uskuteční v sobotu 2. září v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Kocerty Štěpána Raka

 

Další akcí je závod „Cvilínské schody“, který odstartuje 23. září. Záštitu nad závodem převzal olympijský medailista a krnovský vrcholový sportovec Jiří Magál.  Registrace je již spuštěna na webu cvilinskeschody.cz .

 

Poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné je v letošním roce otevřen pro veřejnost mimo pondělí každý den. Od úterý do pátku je otevřen od 10 do 17 hodin, v sobotu mezi 10 a 17 hodinou a v neděli od 11 do 17 hodin. Probíhají zde poutě a jednou z nejvíce navštívených je určitě Svatohubertská pouť, která se uskuteční 21. 10. 2017.

Přehled poutí na Cvilíně.

 

 


Městské muzeum Krnov - Flemmichova vila zve na výstavy a akce v zahradě vily.

fv 06 - náhledKrnovské muzeum je pro veřejnost otevřeno každý den mimo pondělí od 8 do 18 hodin. Návštěvníky láká na výstavy, které se zde konají, ale také na bohatou interiérovou výzdobu. I dnes se můžeme potěšit dřevem obloženou schodišťovou halou s dominantním sloupkem zábradlí bohatě vyřezávaným ptačími motivy, také vitrážemi se symboly zvěrokruhu oddělující halu od zimní zahrady. Najdeme zde i malované dřevěné stropy či další vitráže s heraldickými znaky města Krnova a historického Slezska.

 

V pátek 11. 8. se uskuteční v zahradě Flemmichový vily letní podvečer s krnovskou country kapelou Wagon.

Krnovanka vám v zahradě muzea zahraje 25. 8. v 15 hodin. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

 

Přehled výstav a akcí nalznete na webu: http://www.mikskrnov.cz/muzeum

 


Pozvánka na Zámek Linhartovy. V srpnu se můžete těšit opět na trojvernisáž, letní kino a večerní prohlídku.

- náhled

Zámek Linhartovy zve na prohlídky, které se konají v pátek, v sobotu a v neděli od 11 do 16 hodin. Večerní prohlídky s kastelánem probíhají úterý až čtvrtek vždy v 18 hodin. Prohlídky zámku jsou určeny především rodinám s dětmi. Prohlídkový okruh si užijí nejen dospělí, ale také děti, které si proběhnou zámecký okruh, sednou si na mamuta či Maxipsa Fíka. Zde je možné, že se i projedou zámkem, ale to se musí mamutovi nebo Fíkovi chtít. Také je čeká výklad pana kastelána a mnoho jeho zábavných historek. Když budete mít štěstí, tak uvidíte i dva medvědy, kteří se pohybují v zámeckém příkopu a hlídají ho. Ale jména linhartovských medvědů jsme zapomněli. Jestli na zámek pojedete, tak nám je prosím zjistěte a napište. Předem děkujeme.

Na zámku můžete navštívit také letní kino. V červenci a v srpnu zde proběhnou hned 3 filmové večery na zámeckém nádvoří. A jaké filmy pro vás jsou připraveny? Když slyšíme zámek, tak nesmí chybět princezna. Hned po dva večery jsou pro vás připravené dvě pohádky a na závěr rodinný film, protože zámek je určen především rodinám s dětmi. Filmy budou promítány za každého počasí, protože je připravena i mokrá varianta (promítání přímo v zámecké galerii. 
2307_linhartovy - náhled 1308_linhartovy - náhled 2708_linhartovy - náhled 

 

V srpnu vás zveme na akci Auta PORSCHE před zámkem i na zámku... , která se uskuteční 5. srpna cca v 15 hodin. Na zámku probíhá výstava aut Porsche, ale v sobotu 5. srpna zámek navštíví také účastníci 5. Jesenického PORSCHE srazu.

5. srpna se také uskuteční trojvernisáž výstav: výstava obrazů a uměleckých objektů Rudiho Lorence z Brna; výstava obrazů Gintra Konečného z Krnova; výstava obrazů a fotografií polských autorů.

- náhled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Každoročně se na zámku koná noční prohlídka zámku, o kterou je velký zájem. Letos se uskuteční 19. srpna. Všechny srdečně zveme.

- náhled

 

 


Léto v Krnově bude ve znamení soutěží. Zabaví se především děti, ale hrát mohou i dospělí.

02_déčko - náhledV Krnově vám nabídneme hned několik soutěží.

 

PROBUĎ DÉČKO!

Město Krnov se zapojilo do prázdninové soutěže České televize "Probuď Déčko!".

Soutěž bude probíhat od 1. 7. 2017 do konce prázdnin tj. 31. 8. 2017.

 

V Turistickém informačním centru Krnov najdou děti samolepku, na kterou přiloží krátce ruku, čímž se symbolicky propojí s příběhovým světem soutěže "Probuď Déčko!". Následně dítě požádá pracovnici infocentra o vydání letáku s heslem. Pro soutěžící děti je připraven také malý dárek v podobě tetování na ruku.
Více informací k soutěži naleznete zde
 
 
Krnov puzzle 3_ - náhledSOUTĚŽ O DŘEVĚNÉ PUZZLE KRNOVA
Od 1. července odstartuje také soutěž o krnovské puzzle. Tato soutěž nahradí po šesti letech hru o pexeso Krnova. Podmínkou soutěže je stejně jako u hry o pexeso najít nekompletní dvojici. Číslo chybějící kartičky nahlásíte pracovnici infocentra, která vám vydá kartičku s třemi jednoduchými otázkami o Krnově. Odpovědi naleznete vždy několik metrů od infocentra. Správně vyplněnou kartičku následně vyměníte v infocentru za puzzle.
Více informací zde.
 
 
18492057_10206779295201410_2003472810_n - náhledZÍSKEJTE PAMĚTNÍ MINCI KRNOVA A SOUTĚŽTE O DÁRKY!
 
Za návštěvu tří krnovských atraktivit získáte do vandrovní knížky razítka, která můžete směnit v TIC Krnov za minci, kterou si sami vyrazíte na razícím stroji. Soutěž probíhá od 15. 5. do 31. 8. ve třech městech: Krnov (CZ), Jeseník (CZ) a Prudnik (PL). Pokud získáte sadu všech tří mincí, můžete se účastnit losování o další ceny.
Vandrovní knížky získáte v TIC Krnov nebo přímo v památce, která je do soutěže zapojena. V Krnově se jedná o věž radnice, rozhlednu na Cvilíně a Krnovskou synagogu.

Více informací zde.

 
 
 
Přehled všech soutěží, které běží v Krnově naleznete zde.

Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
39%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod