Novinky

Cvilínská rozhledna další sezonu nezahájí

 - náhledPro příznivce rozhleden nemáme dobrou zprávu.
V letošní sezoně se už neotevře cvilínská rozhledna. Potřebuje zásadní rekonstrukci. Projekt bude hotový do konce letních prázdnin, zhotovitele bychom chtěli najít ještě letos a s opravou začít v roce příštím. Více informací najdete na našem webu bit.ly/CvilinskaRozhledna.

Dobrou zprávou je, že rozhledna dostane nový kabát a bude sloužit dalších nejméně 100 let. Zároveň dojde ke zkrášlení okolí. Zoufat však nemusíte, protože v Krnově máme ještě jednu rozhlednu a to volně přístupnou, která se nachází na Ježníku ve výšce 552,5 m n. m., což je o 116,5 m výš než rozhledna na Cvilíně :-). Od května vám nabídneme ještě další vyhlídková místa a to věž kostela sv. Martina nebo radniční věž. A jestli si troufnete na vyhlídkový let, tak i tahle možnost zde je.


Krnovská synagoga je otevřena celoročně.

 - náhledKrnovská synagoga je otevřena celoročně od pondělí do pátku. Také letos budou probíhat víkendové prohlídky, a to od května do konce září.

V současné době je zde k vidění výstava "Izrael – ráj pro ornitology".

Srdečně jste zváni také na oslavu svátku Purim, která se uskuteční 20. března.

V březnu se v Krnovské synagoze uskuteční „Otevřený Kabalat šabat – vítání šábesu“ v rámci ostravského Templfestu, a to v pátek 29.3.2019 od 19:00 hodin.

Od dubna bude pro vás připravena výstava "Židé v diaspoře". Vernisáž výstavy se uskuteční 14. dubna v 17 hodin.


Zveme Vás do krnovského muzea

1412_1501_muzeum - kopie - náhledMěstské muzeum (Flemmichova vila) je otevřeno celoročně mimo pondělí každý den od 8 do 18 hodin.

Krnovské muzeum se nachází ve vile Theodora Flemmicha. K vidění jsou především krátkodobé výstavy. V loňském roce vzbudila velký zájem výstava "České korunovační klenoty na dosah", která se uskutečnila k výročí 640 let od úmrtí Karla IV.

Vilový objekt na Hlubčické ulici si nechal v letech 1914 - 1917 zbudovat jako rodinné sídlo místní textilní továrník Theodor Flemmich. Neoklasicistní rezidenci projektoval vídeňský architekt Otto Prutscher. Vilová stavba byla pojata jako symetrické kubické těleso, završené valbovou střechou s trojúhelníkovým štítem. Více o historii vily se dočtete zde.

 

Od 15. března jsou v muzeu k vidění velkoformátové kopie fotografií a pohlednic před i poválečného Krnova ze sbírek Městského muzea v Krnově, Jiřího Křivy a některých dalších sběratelů. Přijďte se podívat na tvář Krnova, kterou již nikdo nepamatuje, anebo kterou si naopak mnozí pamatují ze svého dětství, či mládí. Množství naskenovaného materiálu a velký zájem veřejnosti přivedl muzeum a Jiřího Křivu k podnětu vydat část fotografií a pohlednic knižně. Nápad finančně zajistilo město Krnov a v současnosti si už můžete knihu "Pohledy na Krnov" zakoupit v Městském muzeu Krnov za 480 Kč.


Pozvánka do Slezských Rudoltic

1512_rudoltice - náhledTuristická sezóna na zámku se teprve připravuje, ale i přesto si můžete prohlídku zámku předem domluvit u kastelána.  
 

Ve všední den od 8.00 do 14.00 hod.
O víkendu jen pro skupiny 10 a více osob. 

Prohlídku lze domluvit na emailu:  zamekslezskerudoltice@seznam.cz  nebo přímo u kastelána na tel. 777 201 027.

 

https://www.zamekslezskerudoltice.cz/

 

 


Polská legenda již v dubnu v Krnově

lady pankV letošním roce zavíta 12. dubna do Krnova polská skupina Lady Pank. Již podruhé vystoupí v Kofola Music Clubu Krnov, kde byl jejich první koncert beznadějně vyprodán. Předprodej vstupenke bude probíhá od pondělí 29. října 2018 v Turistickém informačním centru Krnov na Hlavním náměstí 25. Vstupenku zakoupíte za 590 Kč.

 

Koncert je pouze ke stání.

 

V TIC Krnov lze platit také platební kartou.


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod