Změna provozní doby synagogy v Krnově

Synagoga - náhledZveme vás na letošní poslední VIP prohlídku synagogy, která se uskuteční v neděli 3. 10. v 13:00. Prohlídku si rezervujte zde.
❗ Krnovská synagoga je od října o víkendech uzavřena a stejně tak i v době konání ????✡️ židovských svátků, což je dnes 1. 10. 2021. Zavřeno bude také v úterý 5. 10. a ve středu 6. 10. 2021.

V říjnu na rozhlednu Cvilín pouze o víkendu a ve svátek

Rozhledna Cvilín - náhledOd 1. října se mění provozní doba na cvilínské rozhledně. Otevřeno bude pouze o víkendech a o svátcích od 10:00 do 18:00. V pátek je 1. října a bude zavřeno. 

Na rozhledně zakoupíte suvenýry rozhledny, poutního kostela a zříceniny hradu Šelenburk. K dispozici jsou také propagační materiály.

Poutní kostel na Cvilíně je otevřen až do konce října mimo pondělí každý den. Úterý až pátek od 13:00 do 17:00. V sobotu od 10:00 a v neděli od 11:00. Zavírá se vždy v 17:00.


Nové běžecké a pěší trasy v Krnově

 - náhledBěžecké trasy a posilovací prvky ocení i pěší

V Krnově vznikly nové běžecké trasy, které jsou vhodné i pro pěší. Jejich délka je od dvou do devíti kilometrů a z různých výškových profilů si vybere běžec či chodec trénující kondici i milovník náročnějších trailových tras. Odměnou za sportovní výkon pak jsou krásné výhledy do blízkého okolí nebo také na Praděd a vzdálené vrcholky Beskyd.

Pět tras se nachází v lokalitě Cvilína, dalších pět na Ježníku. Kudy vedou, se zájemci dovědí z hlavních informačních panelů, které jsou umístěny před budovou střediska volného času v Dobrovského ulici a u bývalého sanatoria na Ježníku, dnes Muzea nábytku. Podrobné mapy si také mohou vyzvednout zdarma v turistickém informačním centru a uživatelé mobilní aplikace Strava je najdou pod označením Město Krnov.

„Lokality se nachází na opačném konci města a každá z nich má jinou atmosféru. Ke Cvilínu patří poutní kostel, opravená rozhledna i zřícenina hradu Šelenburk a všechny tyto objekty na trasách jsou. Ježník je od centra města trochu vzdálenější, nabízí ale nespočet lesních stezek a dřevěnou rozhlednu. Stezky na Ježníku nejsou běžci a turisty tolik poznané a právě díky běžeckým trasám chceme docílit toho, aby byly pro lidi dostupnější,“ říká Zuzana Melcrová z Turistického informačního centra Krnov.  

Na Cvilíně zároveň vznikla Historická stezka, která obsahuje sedm cedulí s informacemi z historie, doplněnými o pověsti, které se k dané lokalitě vážou. Nachází se na fialové trase dlouhé čtyři a půl kilometru. „Na Ježníku jsme se naopak zaměřili na pozitivní vliv přírody a pohybu na lidský organismus. Stezka přírodou, jíž provází krvinka Krnovinka, se nachází na dvoukilometrové trase současně s posilovacími prvky, které slouží běžcům pro zefektivnění tréninku a chodcům pro protažení těla,“ dodává Zuzana Melcrová. 

Podnět pro vznik běžeckých tras vzešel z Fóra Zdravého města v roce 2019 a stal se součástí česko-polského projektu, na který město Krnov získalo z Euroregionu Praděd dotaci ve výši 34 tisíc eur, jež pokryla 85 procent nákladů. Na přípravě tras se kromě města Krnova podílela celá řada subjektů – spolek Sport pro Krnov, Středisko volného času Krnov, Lesní správa města Krnova, Státní okresní archiv Bruntál se sídlem v Krnově a Městské muzeum Krnov.

Autor: Ing. Dita Círová

loga EU EP


Září s krnovským muzeum

1709_1710_muzeumFV - náhledCo pro vás připravuje Městské muzeum Krnov? 

Těšit se můžete na komentované prohlídky a akce, které se ne vždy konají v muzeu :-).

 

Připravujeme pro Vás:
12.9. 2021 - Petr SPÁLENÝ + Miluška VOBORNÍKOVÁ v zahradě Flemmichovy vily v 18:00. Vstupenky zakoupíte na místě před koncertem, ale také v předprodeji v TIC Krnov.
 
17. 9. – 17.11. - Výstava VARHANY - Výroba hudebních nástrojů v Krnově.
 
19. 9. 2021 - 14:00, 15:00 komentované prohlídky Rychta v Úvalně
 
24. 9. 2021 - DEN V MUZEU- tentokrát v areálu budovy MIKS Krnov, nám. Míru 1/14.
 
Městské muzeum Krnov je otevřeno každý den mimo pondělí od 8:00 do 18:00.
Více zde: http://mikskrnov.cz/muzeum

Trofeo Niké startuje ve Městě Albrechticích

Trofeo Niké - náhledSrdečně zveme na podhorskou jízdu veteránů Trofeo Niké, která se po roční přestávce vrací do Jeseníků, aby v okolí Pradědu od pátku 10. do neděle 12. září 2021 rozdávala radost a unikátní zážitky nejen posádkám cca čtyřiceti historických vozidel (vyrobených mezi lety 1912 - 1966), ale i všem divákům, kteří se 21. ročníku akce zúčastní plánovaně, nebo třeba jen jako náhodní kolemjdoucí.

 

Pátek 10.9.2021
09:30 - 10:30 Město Albrechtice - nám. ČSA
11:15 - 15:00 Slezské Rudoltice - Zámek - open air muzeum
13:00 - 14:30 vyhlídková jízda Osoblažská pára - Slezské Rudoltice - Osoblaha - Slezské Rudoltice

 

Více informací a celý program najdete zde: www.trofeonike.cz

 

 


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
39%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod