Novinky

Koncert na zámku v Linhartovech

 - náhledAlexandr Blaho a Jan Tomi Rabinský jsou kamarádi, které spojuje láska k hudbě a k divadlu. Saša se věnuje zpěvu a Honza hře na klavír. Oba mají rádi muzikály, takže není překvapením, že na svůj koncert 12. října 2019 od 17 hodin zařadili nejoblíbenější skladby tohoto žánru jak z českého, tak i světového repertoáru. V krásných prostorách zámku v Linhartovech to bude jistě nezapomenutelný zážitek. Už dnes se na vaši návštěvu oba mladí umělci, Alexandr Blaho a Jan Tomi Rabinský, velmi těší.


Svatováclavské zastavení na Zámku Hošťálkovy

 - náhledSrdečně Vás zveme na Zámek Hošťálkovy, kde se bude konat akce plná hudby, zábavy, dobrého jídla a pití.


V Krnově se otevřelo muzeum nábytku

 - náhledPoprvé se otevřelo veřejnosti "Muzeum nábytku" v Krnově 09.09. 2019 v 09:09 hodin ráno.

 

Na co se můžete těšit?
Nejrozsáhlejší sbírka "thonetek" - 100 x
Přehled slohů v dějinách nábytku - 50 x
Sbírka houpacích křesel - 35 x
Unikátní bílá kolébka na světě.
K vidění bude také spousta dalších nepostradatelných doplňků.

 

Adresa muzea:
Lesní zámek, Ježník 1814/25, Krnov
GPS: 50.0925261N, 17.6278569

Muzeum je otevřeno pro veřejnost:
sobota    9:09 - 17:00

 

Vstupné dobrovolné.


Nový autobus Wroclaw-Ostrava pojede přes Krnov

 - náhledMezinárodní dopravce Sindbad zahajuje denní autobusové spojení z České republiky do Polska, Německa, Beneluxu, Francie a Švýcarska

Dne 23. září 2019 polský autobusový dopravce Sindbad zahájí zavedení nového spojení, denní mezinárodní trasy z České republiky do Polska. Až dosud se Sindbad realizoval dálkové spojení, jejichž trasy dosáhly tisíce nebo ještě více kilometrů. V současné době společnost také zavádí denní autobusové spojení mezi menšími, méně komunikovanými městy, což umožňuje jejich obyvatelům přístup k pohodlným a cenově dostupným průjezdum ze severních Čech do Polska.

Jízdní řád bude zahrnovat taková česká města jako Ostrava, Opava a Krnov a na polské straně Glubczyce, Glogowek, Prudnik, Glucholazy, Nysa, Grodkow, Strzelin a Wroclaw (Vratislav). Toto spojení umožní obyvatelům Moravskoslezského kraje cestovat do atraktivních měst v krajích jižního Polska a díky rozsáhlé síti spojení z Vratislavi do více než 500 měst v západní Evropě, včetně Německa, Beneluxu, Francie a Švýcarska.

„Učinili jsme krok k dalšímu rozvoji naší nabídky a chtěli bychom také umožnit styk menším městam v Polsku a sousedním regionu České republiky s velkým počtem měst v západní Evropě. Naše nabídka, která dnes zahrnuje téměř 200 zastávek v Polsku, dává možnost cestovat do více než 500 měst ve 29 zemích Evropy, “řekl Bogdan Kurys, místopředseda Sindbad Sp. z o.o.

Ceny jízdenek začínají od 120 Kč a jsou k dispozici na webových stránkách www.sindbad.pl. a v síti cestovních kanceláří spolupracujících s dopravcem.

Mezinárodní autobusový dopravce Sindbad je společností s 36 lety zkušeností a jednou z největších dopravních společností v Evropě. Spravuje flotilu více než 300 moderních autobusů a denně zajišťuje spojení do více než 700 měst v celé Evropě. Kromě nabídky autobusové dopravy do západní Evropy zahrnuje nabídka také východní trasy, jako je Bělorusko, Ukrajina nebo Moldavsko, které obsluhuje skupina téměř 50 zahraničních dopravců.


V Mikroregionu Krnovsko se otevře veřejnosti další zámek - zatím jen na dva dny.

 - náhledV sobotu 14. a v neděli 15. září se po více jak 10 letech otevře veřejnosti zámek v Dívčím Hradě. Prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu. První startuje v 10:00. Vstupné dobrovolné.

 


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod