Novinky

Zámek Linhartovy je otevřen o svátcích a víkendech

- náhledZámek Linhartovy je pro vás otevřen o víkendech až do konce října. Otevřeno bude také ve svátek 28. 9. od 10 do 15 hodin, kdy se uskuteční poslední komentovaná prohlídka dne.


V sobotu 7. října vás zveme na "Podzimní posezení s Dechovou hudbou Město Albrechtice". Akce se uskuteční za každého počasí.

 

Více informací naleznete na www.zameklinhartovy.cz.

 

 


Historický parní vlak vyjede na trať směr Osoblaha ještě dvakrát

- náhledOsoblažská úzkokolejka má hlavní turistickou sezónu za sebou. Kdo nestihl některou z pravidelných jízd historického vlaku, tak nemusí smutnit. Na svou trať z Třemešné ve Slezsku se historický vlak vydá do konce roku ještě dvakrát. Poprvé to bude 11. 11., kdy vás vlak doveze na Svatomartinské hody do Bohušova. Poslední jízda se uskuteční 2. prosince a bude se jednat o speciální Mikulášský parní vlak. Vagóny budou uzavřené a vytápěné. Více informací naleznete na www.osoblazsko.com.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Pozvánka do Úvalna

- náhledRozhledna Hanse Kudlicha v Úvalně je otevřena na podzim vždy o víkendu a svátcích. V záři ji můžete navštívit od 9 do 12 hodin. Odpoledne od 13 do 17 hodin. V říjnu je otevírací doba od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.

 

V Úvalně se nachází také Galerie na Rychtě, která je otevřena v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin. Skupinové prohlídky mimo stanovený termín lze předem dohodnout na tel. čísle +420 602 730 899. V současné době si zde můžete prohlédnout výstavu věnovanou právě Hansi Kudlichovi. Srdečně vás zveme.

30. září vás zveme na Westernový den, který se uskuteční v Úvalně. Čeká vás bohatý program.

 


Kostely v Krnově jsou pro vás stále otevřeny

- náhledPoutní kostel na Cvilíně je jednou z nejvyhledávanějších památek Krnova. Otevřen je každý den mimo pondělí až do konce roku. V pracovní dny jej můžete navštívit od 13 do 17 hodin. O víkendu je otevřen již od rána. V říjnu se zde uskuteční jedna z nejnavštěvovanějších poutí a to Svatohuberstá.


Do konce října je pro vás zve k návštěvě také kostel sv. Benedikta v Krnově Kostelci. Otevřeno je v sobota 10:00-12:00 / 13:00-17:00; neděle 13:00-17:00.

V pondělí a čtvrtek vám kostel bude otevřen do 15 minut na telefonické zavolání tel. 731 623 421 od 13-17 hodin, poslední prohlídku lze objednat nejpozději v 16 hodin.

 

Ještě do konce října máte možnost navštívit věž kostela sv. Martina, která je otevřena v sobotu od 10 do 12 hodin, odpoledne pak od 13 do 17 hodin. V neděli je návštěva možná pouze v odpoledních hodinách.

Nenechte si ujít možnost projít nad lodí kostela a vystoupat k ochozu věže. Nachází se zde také byt věžného, který si můžete prohlédnout. Věže kostela dosahují výšky 67 metrů. Vstupné dobrovolné.

Navštívit můžete také další kostely ve městě. Zde je však nutno předem objednat prohlídku. Skupinové prohlídky lze předem domluvit v TIC Krnov na Hlavním náměstí nebo telefonicky na tel.554 614 612.

 

Krnovská synagoga je pro vás od letošního roku otevřena celoročně. Návštěvníkům nabízí prohlídky s průvodcem, které se konají vždy v celou hodinu. Prohlédnou si můžete stálou expozici věnovanou židovským průmyslníkům, krátkodobé výstavy a také můžete navštívit věž synagogy. Nabídka synagogy je však mnohem pestřejší. Více informací naleznete zde: http://www.krnovska-synagoga.cz/


V Krnově na Kabátově kopci vzniká nová naučná stezka

- náhledDosud málo známý Kabátův kopec, který se nachází mezi Ježnickou a Albrechtickou ulicí, bude od září cílem procházek. Vznikne zde naučná stezka s interaktivními prvky. Do seznamu míst rodinných výletů v Krnově, mezi něž se řadí Cvilín, Ježník, Staré hliniště nebo Chářovský park, tak přibude další zápis.

Naučnou stezku dlouhou 3,5 kilometru buduje základní organizace Českého svazu ochránců přírody Levrekův ostrov, která na trase rozmístí pět akátových laviček a devět infopanelů, z nichž část bude interaktivních – s pexesem, skrývačkami nebo hádankami. Na některých budou nainstalovány také hmyzí domky. „V současné době jsou vyráběny všechny dřevěné prvky, v terénu byla vykosena trasa stezky a provedeny ořezy větví. Těsně před otevřením bude podle potřeby stezka opět pokosena. Současně také zpracováváme texty a vybíráme fotografie na infotabule. Kolega, který pracuje ve státním okresním archivu, získal několik unikátních fotografií a informací k lokalitě a k jejímu okolí,“ uvedl Adrián Czernik ze základní organizace Českého svazu ochránců přírody Levrekův ostrov. Slavnostní otevření je plánováno na 29. září, čas a místo ještě budou upřesněny.
Přestože se naučná stezka nachází na pozemcích města, to na její realizaci nepřispívá ani korunou. Ochráncům přírody se na tuto akci podařilo získat dotaci z programu NET4GAS Blíž přírodě, který je zaměřený na podporu ochrany a popularizace přírody v ČR. Městu vzniknou náklady až v průběhu údržby stezky. Kabátův kopec, nazývaný také Horky, tvoří komplex luk, remízků a křovin a jde o jeden z ostrůvků teplomilné květeny na Krnovsku. Území bylo v minulosti využíváno jako vojenské cvičiště a v současné době není cíleně obhospodařováno, kromě tří hektarů, které udržuje Levrekův ostrov. Roste zde řada ohrožených druhů rostlin, jako vstavač mužský, bělolist žlutavý, bělolist rolní nebo mochna přímá. V území byl zaznamenán výskyt dvaačtyřiceti druhů denních motýlů, mezi nimi nechybí modrásek lesní, otakárek fenyklový či ohniváček černočárný. Z dalších bezobratlých zde najdeme čmeláka, zlatohlávka tmavého, ale také drvodělku potulnou, která se v rámci ČR vyskytuje pouze ojediněle v nejteplejších územích. Krnov představuje teprve čtvrtou lokalitu v republice. Seznam cenných živočichů je široký a figuruje v něm ještěrka obecná, užovka obojková i hladká, zmije obecná, slepýš křehký, ťuhýk obecný, krutihlav obecný a další.


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
39%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod