Novinky

Krnov má namířeno na veletrhy cestovního ruchu

 - náhledMěsto Krnov se každoročně prezentuje na veletrzích a výstavách cestovního ruchu nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku. Od této formy propagace našeho regionu neupustí ani letos. Plánovaná je účast na osmi veletrzích.

První je veletrh turistických možností v regionech Regiontour, který na brněnském výstavišti začíná ve čtvrtek 17. ledna. „Krnov návštěvníci najdou v pavilonu P ve společném stánku Olomouckého a Moravskoslezského kraje s označením Jeseníky. Kromě běžných propagačních materiálů, zaměřených na atraktivity našeho regionu, do Brna vezeme také novinku – aktualizovanou česko-polskou cykloturistickou mapu Krnovska a Prudnicka,“ uvedla Zuzana Pavlusová z odboru strategického rozvoje a dodala, že společně s naším městem se na veletrhu představí také partnerské město Prudnik. Na pultu s krnovskými propagačními materiály nebudou chybět ani výrobky místních firem. Letos je zastoupí netradiční sušenky, které vyrábí sociální podnik 1. Jinačí.

Po Regiontouru zamíří Krnov ještě na veletrhy cestovního ruchu ITF Slovakiatour Bratislava (24.-27. 1.), HolidayWorld Praha (21.-24. 2.), Dovolená 2019 Ostrava (1.-3. 3.), mezinárodní veletrh turistiky a volného času ve Vratislavi (1.-3. 3.), veletrh cestovního ruchu GLOBalnie v Katovicích (29.-31. 3.) a na výstavy do Prudniku (7.-9. 6.; 13.-15. 9.). „V Polsku se veletrhů účastníme na základě dlouholeté spolupráce s partnerským městem Prudnikem. Tato kooperace funguje vzájemně, to znamená, že Prudnik se společně s námi účastní veletrhů v Brně a Ostravě. Na Slovensku pak máme možnost se prezentovat díky spolupráci s Turistickou oblastí Jeseníky-východ, a to ve stánku Moravskoslezského kraje,“ uzavřela vedoucí odboru strategického rozvoje Monika Vyležíková.


Zveme Vás do krnovského muzea

1412_1501_muzeum - kopie - náhledMěstské muzeum (Flemmichova vila) je otevřeno celoročně mimo pondělí každý den od 8 do 18 hodin.

Krnovské muzeum se nachází ve vile Theodora Flemmicha. K vidění jsou především krátkodobé výstavy. V loňském roce vzbudila velký zájem výstava "České korunovační klenoty na dosah", která se uskutečnila k výročí 640 let od úmrtí Karla IV.

Vilový objekt na Hlubčické ulici si nechal v letech 1914 - 1917 zbudovat jako rodinné sídlo místní textilní továrník Theodor Flemmich. Neoklasicistní rezidenci projektoval vídeňský architekt Otto Prutscher. Vilová stavba byla pojata jako symetrické kubické těleso, završené valbovou střechou s trojúhelníkovým štítem. Více o historii vily se dočtete zde.


Novoroční akce - můžete vyrazit na tůru nebo se jít otužovat.

0101_alce - náhledKaždoročně se konají na Nový rok výšlapy. Letos tomu nebude jinak.

 

V úterý 1. ledna 2019 můžete vyrazit na Hvězdicový výšlap na Praděd. Z Krnova vyjíždí autobus v 7:30 z autobusového nádraží. Kontrola na vrcholu bude probíhat od 10 do 14 hodin. K zakoupení bude novoroční čtyřlístek. Na své si přijdou i sběratelé razítek.

 

V Krnově proběhne na Nový rok výstup na zříceninu hradu Šelenburk. Členové klubu českých turistů  Krnov Vás zde budou očekávat od 9 do 13 hodin. K zakoupení bude také novoroční čtyřlístek. Každý obdrží účastnický list. Špekáčky a dobrou náladu sebou. Akce je určena i pro rodiny s dětmi.

 

Obec Zátor a Klub seniorů Zátor Vás zve na 5. ročník Zátorského zmrzlíka, který bude také 1. ledna 2019 od 14 hodin na náhonu u elektrárny. Všichni jste srdečně zváni, jak otužilci, tak i diváci. Občerstvení v podobě svařeného vína je zajištěno. Určitě bude možnost i opéct špekáčky, tak na ně nezapomeňte.

 

Příznivci cyklistiky nebudou ošizeni. Také oni mají možnost vyrazit na kolo. Z Krnova od penzionu Eso vyrazí cyklisté na Nový rok a také 5. ledna 2019, kdy se koná Tříkrálová vyjížďka. 


Poutní kostel v Krnově na Cvilíně bude otevřen i o vánočních svátcích.

 - náhledPoutní kostel na Cvilíně bude otevřen veřejnosti také v prosinci. Navštívit jej můžete o vánočních svátcích a také začátkem roku 2019, kdy bude otevřen 1. a také 2. ledna.

 

Všechny srdečně zveme k návštěvě.

 

V letošním roce vyšel v Prudniku "Průvodce poutní stezkou polsko-českého pohraniční".

Mapa zde.


Zveme Vás do Slezských Rudoltic na prosincové koncerty.

1512_rudoltice - náhledV prosinci se uskuteční na zámku hned dva koncerty, na které Vás srdečně zveme. Ve Slezský Rudolticích však nezahálí a na příští rok už pro Vás chystají například koncert Moravanky. Více informací naleznet na webu zámku:  zamekslezskerudoltice.cz/

 

Ve Slezských Rudolticích se uskuteční i další akce - Novoroční ohňostroj a také výšlap. Prohlédnout si můžete i betlémy, které budou k vidění až do 2. února v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské.

 

Turistická sezóna na zámku sice pro letošní rok byla ukončena, ale i přesto si můžete předem domluvit prohlídku zámku.   

Ve všední den od 8.00 do 14.00 hod. O víkendu jen pro skupiny 10 a více osob. Prohlídku lze domluvit na emailu:  zamekslezskerudoltice@seznam.cz  nebo přímo u kastelána na tel. 777 201 027.

 

 


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod