Hošťálkovy zvou na akce

Plakát_adventní_koncert_2022 - náhledZveme vás do Zámku Hošťálkovy na adventní koncerty. První se uskuteční v neděli 4. prosince v zámecké kapli. Druhý se bude konat na stejném místě v pátek 16. prosince. Před adventními koncerty bude otevřena také zámecká kavárna.

Na zámku se budou konat i další akce, jako například promítání pohádky Myši patří do nebe nebo na Štědrý den si můžete přijít zazpívat koledy.

 

Adventní koncert se uskuteční také v kostele sv. Michala v sobotu 10. 12.

 

Na všechny akce jste srdeční zváni.

 

 

 

 


Vánoční jarmark v Prudniku

 - náhledZveme vás na jarmark do Prudniku, který se bude konat od 2. do 4. prosince. Čeká vás nejen bohatý stánkový prodej, ale především skvěle sestavený program. V sobotu se od 13:00 do 16:00 můžete zúčastnit vánočních dílen, které připravilo Městské informační a kulturní střediko Krnov (MIKS Krnov). V 17:00 vystoupí Maruška Veliká a Swing kvartet. 

 

Více informací k akcím v Krnově a okolí naleznete zde: bit.ly/2022_Advent


Vánoce v Krnově

0412_1112_krnov - náhledPřijměte pozvání na program, který je od začátku Adventu a až do Tří králů připraven pro vás v Krnově.

 

Advent nám začne v neděli 27. listopadu a je třeba se připravit. V Městském muzeu Krnov budou od 19. do 27. listopadu probíhat prodejní výstava adventních věnců a vánočních dekorací. Můžete se těšit na pestrou nabídku vánočních dekorací, a především zajímavých a unikátních adventních věnců. Muzeum bude v té době otevřeno od 9:00 do 18:00 včetně pondělí 21. listopadu. Vstupné je 20 Kč.

 

V neděli 27. listopadu proběhne na Hlavním náměstí rozsvícení vánočního stromu s doprovodným programem. Před i po rozsvícení stromu vystoupí gospelový sbor Gospel Friends. Nebude chybět ani slavnostní ohňostroj. Pro děti je připravena oblíbená stezka Andělská zastavení, která potrvá až do 18. prosince. Letošní novinkou bude Kouzelná vánoční zahrada, která se rozsvítí v Zahradě smyslů. Navštěvovat ji můžete pak až do 6. ledna.

 

Adventní trhy budou probíhat na Hlavním náměstí od 4. prosince do neděle 11. prosince. Již tradičně se můžete těšit na trhy s bohatým stánkovým prodejem, který bude probíhat od 10:00 do 19:00. V rámci kulturního programu vystoupí děti z našich mateřských škol a zpěváci a hudebníci z Krnova, ale také Leona Machálková, Pavel Dobeš, Tomáš Kočko a mnoho dalších. 

 

Betlémské světlo přivezou vlakem do Krnova skauti. V sobotu 17. prosince si ho zájemci budou moci odpálit u památníku Leopolda Bauera.  Více informací na webu: https://www.betlemskesvetlo.cz/

 

 Advent v Krnově musíte zažít. Těšíme se na vás.

 

Více informací k akcím v Krnově a okolí naleznete zde: bit.ly/2022_Advent

 


Pozvánka na Zámek Slezské Rudoltice

IMG_20220802_143806Srdečně Vás zveme hned na akce, které se uskuteční na zámku.

 

Každoročně se zde konají Kateřinské trhy a nebude tomu jinak ani letos. Trhy se uskuteční v sobotu 19. listopadu. Připraven bude stánkový prodej, ale také doprovodný program a občerstvení v podobě zabíjačkových hodů.

 

Druhá akce S čerty jsou i žerty je určena především pro malé návštěvníky. Na zámek dorazí totiž 3. prosince princezna Sofie se svou strašidelnou družinou. Ti hodní strach mít nemusí, dokonce si odnesou i malý dárek. Ale ti nehodní by se měli mít na pozoru. Procházka zámkem a strašidelným sklepením totiž otestuje jejich odvahu. Může se totiž stát, že tam zůstanou za své zlobišárny se strašidly.

 

Zveme vás také na Adventní koncert, který se uskuteční v zámecké kapli 10. 12. v 16:00.

 

Prohlídka zámku
Návštěvní sezóna na zámku byla již ukončena, ale v případě skupinové prohlídky lze předem domluvit s kastelánem. Kontakt: +420 603 455 591.

Více informací: www.zamekslezskerudoltice.cz


Poutní kostel na Cvilíně bude otevřen až do konce roku.

 - náhledPoutní kostel Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně je otevřen veřejnosti od úterý do neděle, ale pouze do konce října.
👉 Od listopadu si interiér můžete prohlédnout v sobotu od 10:00 do 16:00 a v neděli od 13:00 do 16:00.
🎄 Kostel bude přístupný také o vánočních svátcích. Včas vás budeme o otvírací době informovat.

Kalendář akcí

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod