Novinky

Zveme Vás do Slezských Rudoltic

1512_rudoltice - náhledTuristická sezóna na zámku se teprve připravuje, ale i přesto si můžete prohlídku zámku předem domluvit u kastelána.  
 

Ve všední den od 8.00 do 14.00 hod.
O víkendu jen pro skupiny 10 a více osob. 

Prohlídku lze domluvit na emailu:  zamekslezskerudoltice@seznam.cz  nebo přímo u kastelána na tel. 777 201 027.

 

https://www.zamekslezskerudoltice.cz/

 

 


Krnovská synagoga je otevřena po celý rok

 - náhledV kraji je jediná přístupná synagoga a ta se nachází v Krnově. Navštívit ji můžete po celý rok. Pro veřejnost je otevřena od října do dubna vždy od pondělí do pátku. Od května bude otevřena také o víkendech. V současné době lze v rámci prohlídky vidět výstavu fotografií ornitologa, fotografa a průvodce při pozorování ptáků Martina Lazaroviče - "Izrael - ráj pro ornitology".


Polská legenda již v dubnu v Krnově

lady pankV letošním roce zavíta 12. dubna do Krnova polská skupina Lady Pank. Již podruhé vystoupí v Kofola Music Clubu Krnov, kde byl jejich první koncert beznadějně vyprodán. Předprodej vstupenke bude probíhá od pondělí 29. října 2018 v Turistickém informačním centru Krnov na Hlavním náměstí 25. Vstupenku zakoupíte za 590 Kč.

 

Koncert je pouze ke stání.

 

V TIC Krnov lze platit také platební kartou.


Krnov má namířeno na veletrhy cestovního ruchu

 - náhledMěsto Krnov se každoročně prezentuje na veletrzích a výstavách cestovního ruchu nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku. Od této formy propagace našeho regionu neupustí ani letos. Plánovaná je účast na osmi veletrzích.

První je veletrh turistických možností v regionech Regiontour, který na brněnském výstavišti začíná ve čtvrtek 17. ledna. „Krnov návštěvníci najdou v pavilonu P ve společném stánku Olomouckého a Moravskoslezského kraje s označením Jeseníky. Kromě běžných propagačních materiálů, zaměřených na atraktivity našeho regionu, do Brna vezeme také novinku – aktualizovanou česko-polskou cykloturistickou mapu Krnovska a Prudnicka,“ uvedla Zuzana Pavlusová z odboru strategického rozvoje a dodala, že společně s naším městem se na veletrhu představí také partnerské město Prudnik. Na pultu s krnovskými propagačními materiály nebudou chybět ani výrobky místních firem. Letos je zastoupí netradiční sušenky, které vyrábí sociální podnik 1. Jinačí.

Po Regiontouru zamíří Krnov ještě na veletrhy cestovního ruchu ITF Slovakiatour Bratislava (24.-27. 1.), HolidayWorld Praha (21.-24. 2.), Dovolená 2019 Ostrava (1.-3. 3.), mezinárodní veletrh turistiky a volného času ve Vratislavi (1.-3. 3.), veletrh cestovního ruchu GLOBalnie v Katovicích (29.-31. 3.) a na výstavy do Prudniku (7.-9. 6.; 13.-15. 9.). „V Polsku se veletrhů účastníme na základě dlouholeté spolupráce s partnerským městem Prudnikem. Tato kooperace funguje vzájemně, to znamená, že Prudnik se společně s námi účastní veletrhů v Brně a Ostravě. Na Slovensku pak máme možnost se prezentovat díky spolupráci s Turistickou oblastí Jeseníky-východ, a to ve stánku Moravskoslezského kraje,“ uzavřela vedoucí odboru strategického rozvoje Monika Vyležíková.


Zveme Vás do krnovského muzea

1412_1501_muzeum - kopie - náhledMěstské muzeum (Flemmichova vila) je otevřeno celoročně mimo pondělí každý den od 8 do 18 hodin.

Krnovské muzeum se nachází ve vile Theodora Flemmicha. K vidění jsou především krátkodobé výstavy. V loňském roce vzbudila velký zájem výstava "České korunovační klenoty na dosah", která se uskutečnila k výročí 640 let od úmrtí Karla IV.

Vilový objekt na Hlubčické ulici si nechal v letech 1914 - 1917 zbudovat jako rodinné sídlo místní textilní továrník Theodor Flemmich. Neoklasicistní rezidenci projektoval vídeňský architekt Otto Prutscher. Vilová stavba byla pojata jako symetrické kubické těleso, završené valbovou střechou s trojúhelníkovým štítem. Více o historii vily se dočtete zde.


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod