Novinky

Ceny cestovního ruchu 2019 v Moravskoslezském kraji

 - náhledCestovní ruch v Moravskoslezském kraji má vlastní ocenění a o vítězích můžete rozhodnout také Vy. Hlasovat můžete ve třech kategoriích - nejromantičtější místo v Moravskoslezském kraji, nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi v Moravskoslezském kraji, nejoblíbenější atraktivita v Moravskoslezském kraji. Nominován byl také poutní vrch Cvilín a Osoblažská úzkokolejka.

Hlasování probíhá do 13. února na stránkách www.cenycr.cz.


Sběr historických fotografií - po digitalizaci Vám budou fotografie vráceny.

 - náhledMIKS Krnov, POK Prudnik a Městské muzeum v Krnově odstartovaly 1. listopadu projekt „Umění v pohraničí“, který se mimo jiné zaměřuje na sběr historických a dobových fotografií. Během tří měsíců tak máme možnost zanechat formou rodinných snímků obrazovou stopu našich předků budoucím generacím. Projekt Umění v pohraničí vznikl ve spolupráci s kulturní organizací POK z Prudniku. Krnov a Prudnik jsou dvě města, která v minulosti silně spojovalo jedno téma, a to textilnictví. Obě města se navzájem propojovala, lidé z Prudniku častokrát pracovali v Krnově a naopak. Vznikaly tak přeshraniční pracovní a přátelské vazby, na které partneři projektu ve spolupráci s Městským muzeem v Krnově chtějí navázat, zmapovat je a snad také oživit. Proto tento sběr fotografií bude probíhat i v Prudniku, kde se při sběru mohou objevit cenné dobové a historické fotografie právě z Krnova. A naopak – Krnované mohou obohatit svými fotografiemi sbírku dlouholetého partnera v Prudniku.

Jaká témata jsou předmětem sběru fotografií:

život a práce v pohraničí
rodina
svatba
Krnov, Prudnik

Kam je možné fotografie přinášet:

sběrným místem je určena pokladna Flemmichovy vily (budova Městského muzea v Krnově), otevírací doba je úterý–neděle, 8:00–18:00 hod.

Jakým způsobem budou fotografie vybírány a evidovány:

fotografie budou zapůjčeny muzeu na základě předávacího protokolu, po digitalizaci budou vráceny majiteli

Na co nezapomenout:

Každou fotografii je potřeba zezadu označit

jméno a příjmení majitele, tel. kontakt
jméno a příjmení rodiny nebo osoby zachycené na fotografii
místo pořízení fotografie
datum, popřípadě rok vzniku fotografie

Do kdy je možné fotografie přinést:

sběr fotografií probíhá od 1. 12. 2019 – 31. 3. 2020

Velmi děkujeme za spolupráci při rozšiřování krnovských sbírek a předem všechny srdečně zveme v příštím roce na výstavy, které pro vás v prostorách Flemmichovy vily a v prostorách organizace POK Prudnik připravujeme.

Projekt je realizován a spolufinancován v rámci programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Česká republika – Polsko, v rámci fondů Euroregionu Praděd.

 


Krnovské muzeum zve k návštěvě.

 - náhledMěstské muzeum Krnov je pro Vás otevřeno celoročně. Od 2. ledna je otevřeno každý den mimo pondělí od 8:00 do 18:00.
 
V současné době si zde můžete prohlédnout výstavu Tajemství šerosvitu. Jiří Valeš, je malíř městských vedut, jehož tvorba nechce zaznamenávat jen realistickou podobu konkrétního místa, ale zachytit též auru nikdy neukončených a do sebe uzavřených etap historie.
 
Druhá výstava představuje filmové a divadelní hvězdy První republiky a Protektorátu a jejich další osudy...
K vidění je:
  • Herecká šatna.
  • Památky osobní povahy vztahující se k hereckým osobnostem (např. Nataše Gollové, Věře Ferbasové, Soně Červené, Svatopluku Benešovi, Oldřichu Novému, Zitě Kabátové ad.).
  • Reprinty filmových plakátů a originály dobových karikatur.
  • Dobové oděvy a doplňky „V čem se chodívalo do kina a do divadla“.
  • Fotografie, časopisy, knihy; čtenářský koutek.

 

Od 18. 1. do 8. 3. bude k vidění v muzeu výstava brazů a plastik členů Výtvarného spolku In Signum a polských výtvarníků "DIALOG BARVY A TVARU/DIALOG KOLORU I KSZTAŁTU".

Srdečně Vás zveme na vernisáž, ketrá se uskuteční v pátek 17. 1. v 17:00.


Krnovská synagoga má v lednu upravenou otevírací dobu.

 - náhledV lednu 2020 dojde z personálních důvodů ke změně otevírací doby v Krnovské synagoze:
Pá 10.1. 13-15 h
So 11.1. 13-16h
Ne 12.1. 10-12 a 13-16h

 

Pá 17.1. 13-15 h
So 18.1. 13-16h
Ne 19.1. 10-12 a 13-16h

 

Pá 24.1. 13-15 h
So 25.1. 13-16h
Ne 26.1. 10-12 a 13-16h


Kam na Nový rok?

Šelenburk - náhledVe středu 1. ledna 2020 můžete vyrazit na Hvězdicový výšlap na Praděd. Z Krnova vyjíždí autobus v 7:30 z autobusového nádraží. Kontrola na vrcholu bude probíhat od 10 do 14 hodin. K zakoupení bude novoroční čtyřlístek. Na své si přijdou i sběratelé razítek.

V Krnově proběhne na Nový rok výstup na zříceninu hradu Šelenburk. Členové Klubu českých turistů Krnov Vás zde budou očekávat od 9 do 13 hodin. K zakoupení bude také novoroční čtyřlístek. Každý obdrží účastnický list. Špekáčky a dobrou náladu sebou. Akce je určena i pro rodiny s dětmi.

Příznivci cyklistiky nebudou ošizeni. Také oni mají možnost vyrazit na kolo. Z Krnova od penzionu Eso vyrazí cyklisté na Nový rok a také 5. ledna 2020, kdy se koná Tříkrálová vyjížďka.


Kalendář akcí


Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238, mvylezikova@mukrnov.cz

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36, l.scholz@powiatprudnicki.pl

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88, pcieg@powiatglubczycki.giga.netkoncept.com

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod