Novinky

Známe vítěze!

Fotosoutěž Za poklady příhraničí zná své vítěze

 

Příroda a historické památky obestřené jedinečnou atmosférou česko-polského příhraničí byly nejčastějšími úlovky fotografů, kteří se zúčastnili soutěže „Za poklady příhraničí aneb Co jste u nás ulovili“. Soutěž vyhlásilo město Krnov v rámci českopolského projektu „Za poklady příhraničí aneb Turistika 21. století“ a její slavnostní vyhodnocení se uskutečnilo v obřadní síni radnice 26. února, za přítomnosti starostky Aleny Krušinové a místostarostky Renaty Ramazanové.

 

 „Potěšilo nás, jak bohatě byla soutěž obeslána, a bylo zajímavé zjišťovat, co vlastně soutěžící považují za poklady našeho regionu,“ uvedla Renata Ramazanová, místostarostka a členka odborné komise, která rozhodla o vítězích. Do soutěže se v kategorii do 15 let přihlásilo 17 autorů, kteří zaslali 77 fotografií, v kategorii nad 15 let soutěžilo 25 fotografů a celkem 208 fotografií. Deset nejlepších snímků z každé kategorie do užšího kola nominovala veřejnost, která pro ně hlasovala na webových stránkách turistické destinace Slezsko bez hranic www.silesiatourism.com, z nominovaných pak vítěze vybrala odborná porota.

 

Porota měla těžký úkol, když naším úkolem bylo posoudit nejen obsah, ale i formu. Hodnotili jsme, jak se autoři popasovali se zadáním, aby fotografie splňovala zadané téma, u formy jsme se dívali na kompozici, světlo a stín, barevnost. Musím říct, že nad každou fotografií jsme vedli dlouhé debaty. Nakonec jsme se rozhodli udělit nejen první tři místa v každé z kategorií, ale také zvláštní ocenění za fotografie, které se zadání vymykaly, ale umělecky nás okouzlily,“ řekla místostarostka a dodala: „Vzhledem k tomu, že se nám podařilo získat nejen dotaci od Evropské unie, ale také přízeň sponzorů, vítězové obdrželi hodnotné ceny – fotografický stativ, flash disky, školní sady, trekkingové hole nebo batoh z olympijské kolekce.“  Sponzoři: Oka Office s.r.o., Alpine Pro, prodejna Krnov, Elcho.cz, Fun sport Krnov.

 

Výsledky fotografické soutěže - Kategorie do 15 let:

1. místo: Natalia Lechun (Hlubčice)

1. místo

 

2. místo: Marie Bártková (Město Albrechtice)

2. místo 

 

3. místo: Barbara Dimitriu (Krnov)

3. místo

 

mimořádné ocenění za kompozici a řešení fotografie Ewa Tyburczy (Hlubčice)

mimořádné ocenění 

 

mimořádné ocenění za kompozici a řešení fotografie Wiktoria Konik (Hlubčice)

mimořádné ocenění 

 

Všechny fotografie z kategorie do 15 let můžete shlédnout zde.

 

Výsledky fotografické soutěže - Kategorie nad 15 let:

1.  místo: Aleš Náhlý (Klecany)

1. místo 

 

2. místo: Marek Koteluk (Biała)

2. místo 

 

3. místo: Jarmila Přibylová (Krnov)

3. místo

 

mimořádné ocenění za tvůrčí nápad Vlastimil Michalčák (Krnov)

mimořádné ocenění 

 

mimořádné ocenění za propagační fotografii Jan Lozert (Petrovice).

mimořádné ocenění 

 

Všechny fotografie z této kategorie můžete shlédnout zde.

 

Projekt „Za poklady příhraničí aneb Turistika 21. století“ spolufinancovaný z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj realizuje město Krnov společně s polskými městy Hlubčice a Prudnik. V jeho průběhu již došlo k umístění tabulek s QR kódy na jednotlivé vytipované objekty cestovního ruchu na území České republiky i Polska a k vytvoření českopolských tematických okruhů: církevní památky, architektonické skvosty a památky, přírodní atraktivity, slavné vily, rozhledny, muzea a příhraniční kuriozity. Bylo také založeno deset nových keší a proběhla soutěž o nejlepší kešery příhraničí. K dalším aktivitám projektu patřilo dvoudenní setkání studentů a turistů z obou zemí spojené s výukou používání QR kódů a seznámením s geocachingem, vydání informačních letáků a další.


Kalendář akcí

<< Únor 2020 >>
týden Po Út St Čt So Ne
5 1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29

Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238,

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36,

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88,

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod