Novinky pro cyklisty v Krnově

Krnov je od roku 2015 členem Partnerství pro městskou mobilitu, která spojuje města, jež podporují cyklistickou dopravu a chtějí zlepšit podmínky pro cyklodopravu a cykloturistiku na svém území.

 

Cyklomapa Krnovsko, Prudnicko - v Turistickém informačním centru Krnov (TIC Krnov)  je k dostání cykloturistická mapa Krnova a polského příhraničí. Mapa je k dispozici zdarma.

 

Trhací cyklomapa Krnov - v prosinci 2017 vydalo město Krnov trhací mapu cyklotras v Krnově. Mapa je zdarma k dispozici v TIC Krnov.

 

Veřejná cyklopumpa se nachází na Hlavním náměstí 25. Sestava cyklopumpy se skládá z pumpy a opěrného zábradlí pro uchycení kola. Pumpa obsahuje multifunkční hlavu, která díky dvěma otvorům různých velikostí obsáhne všechny typy ventilků. Cyklopumpu tak mohou využít nejen cyklisté, ale přifouknout „gumy“ mohou také majitelé koloběžek, dětských kočárků a invalidních vozíků. Použití pumpy je jednoduché a bezplatné.

 

Cyklostojany - v rámci členství v Partnerství pro městskou mobilitu se město Krnov kromě jiných aktivit zaměřuje také na obnovu cyklistického mobiliáře ve městě. První vlaštovkou je pořízení třiceti cyklostojanů, které jsou umístěny před důležitými budovami v centrum města. Jedná se o stojany kruhového tvaru, které zajistí stabilitu pro kola nejrůznějších velikostí a jež mají ve spodní části konstrukce symbol jízdního kola, napovídající, k čemu je mobiliář určený. Každoročně se doplňují a obměňují cyklostojany u různých zařízení, např. u základních škol, dojde i na sportoviště apod.

 

Servisní cyklostojany s cyklopumpou - od července 2019 můžete na Slezské magistrále narazit na stojany s nářadím a pumpou. Stojany obsahují základní nářadí potřebné k jednoduché opravě vašeho kola a také univerzální cyklopumpu. Jeden je umístěn u odpočívadla s občerstvením u Petrova rybníka, druhý je nainstalovaný na cyklotrase směrem do Chomýže (na konci Chomýžské ulice u zahrádek), kde bylo vybudováno  cykloodpočívadlo s cyklostojanem a odpadkovým košem. 

 

Servisní kufřík pro cyklisty  a pumpa - v TIC Krnov máme k dispozici servisní kufřík pro cyklisty, které potká nějaká malá technická porucha. Také je zde k dispozici pumpa na doufoukání kola atd.

 

Půjčovna koloběžek a elektrokol - v TIC Krnov Vám zapůjčíme koloběžku s povinným vybavením (přilba, světla, zámek). Koloběžka je zapůjčena po sepsání smlouvy, uhrazení vratné kauce, která činí 500 Kč. Půjčovné na den je 50 Kč. Dále je zde možnost zapůjčit elektrokolo s povinným vybavením (přilba, světla, zámek). Elektrokolo bude zapůjčeno na max. 24 hodin po sepsání smlouvy, uhrazení vratné kauce 2 000 Kč.


Kalendář akcí

<< Duben 2021 >>
týden Po Út St Čt So Ne
13 1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30

Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238,

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36,

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88,

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod