Podpoříte Muzeum nábytku na Ježníku?

1 - náhledV Lesním zámku na Ježníku vzniklo v roce 2019 "Muzeum nábytku". Ve sbírce muzea jsou výrobky asi čtrnácti firem, které se specializovaly na výrobu nábytku z ohýbaného dřeva. Například Thonet, J&J Kohn, Mundus, D. G. Fischel, L. A. Bernkop, Užhorod Ungvár a další.

Muzeum rozšířilo nabídku také pro malé návštěvníky. Nově zde vzniká expozice autíček.

Tato doba je pro všechny nelehká, a to i pro toto nové krnovské muzeum.

 • A právě vy můžete muzeum podpořit, například zakoupením vstupenky s dárečkem na webu hithit.com/cs
 • Také firmy se mohou zapojit do podpory muzea a získat tak např. reklamu.
 • Podpořit můžete muzeum také sdílením tohoto příspěvku.

Staňte se STRÁŽCEM KRÁSNÉ HISTORIE.

Více informací zde: Hithit - Podpoř Muzeum nábytku v jakémkoliv směru

Fotografie: Muzeum nábytku.


Druhý ročník fotografické soutěže "Krnov hledáčkem fotoaparátu

Fotografická soutěž - náhledMěsto Krnov vyhlašuje již podruhé fotografickou soutěž „Krnov hledáčkem fotoaparátu“. Cílem soutěže je vytvoření stolního kalendáře na rok 2022, který bude k dostání v příštím roce v TIC Krnov. Šanci na zveřejnění v kalendáři má 54 fotografií.
Snímky by měly zachycovat Krnov v různých ročních obdobích. Na fotografiích se mohou objevit například historické památky, zajímavé budovy, stavby, věže, sochy, příroda, letecké záběry, panoramata a podobně. Vždy však musí být zcela zřejmé, že fotografované místo leží na území Krnova. Do soutěže mohou zaslat fotografie všichni, kteří rádi fotí, a to bez rozdílu věku či místa trvalého bydliště.
Uzávěrka soutěže je 31. 3. 2021. Počet fotografií je omezen na max. 10 kusů. Ze zaslaných fotografií vybere porota 54 snímků. Autor každé vybrané fotografie získá zdarma jeden výtisk kalendáře Krnov 2022. Zvláštní cenu, a to Balíček krnovských zážitků, pak obdrží soutěžící, jehož fotografie získá nejvíce lajků na Facebooku Infocentra Krnov, kde bude album s vybranými fotografiemi zveřejněno.
Podmínky soutěže naleznete zde: www.infokrnov.cz

Už jste navštívili některý z betlémů, které v Krnově máme?

 - náhledPodle pověsti je za zakladatele betlémů považován sv. František z Assisi, který v roce 1223 postavil do jeskyně u Greccia jesle s oslíkem a volkem. V 16. století se začaly stavět v kostelech a v sídlech šlechty.

Asi nejnavštěvovanější je betlém na Hlavním náměstí. Krnovský betlém, jehož autoři jsou Čech Jiří Halouzka a Polák Francizsek Piecha. Betlém tvořili po tři léta, v čase adventu, setkávali se na krnovském námětí, aby před očima malých i velkých diváků, z voňavých kmenů lípových, nechali pod svými pilami, sekerami i dláty ožít slavnou scénu narození Ježíška. Více informací zde.

Další betlém se nachází na Ježníku. S nápadem nakoupit figury svaté rodiny, tří králů i zvířátek a přeměnit historickou dřevěnou zvoničku před svým domem v betlém přišel majitel bývalé ježnické školy Miroslav Lamoš. Zvonička se každoročně měnila na chlév, ve kterém se oslík, volek i Josef s Marií sklání nad jesličkami s Ježíškem, zatímco venku mudrci přináší své dary a ze všech stran se sbíhají domestikovaná i divoká zvířátka. Ježnická zvonička je stará asi sto padesát let a původně sloužila ke svolávání žáků do školy. Škola na Ježníku byla postavena v roce 1870. Dnes je z ní rodinný dům. Betlém se od zvoničky přemístil na plochu nad penzion Hermes. Je dobře dostupný pro návštěvníky, kteří k němu přicházejí nebo přijíždějí autem. Využijete-li MHD, stačí nasednout na autobus 802 a vystoupit na zastávce Domov důchodců, která se nachází nedaleko.

U Kelty na Albrechtické ulici se nachází také velice pěkný betlém, který vzbuzuje zájem u kolemjdoucích nebo projíždějících.

V kostele sv. Martina byl krnovský betlém přístupný 25. prosince od 14:00 do 16:00. Vidět jej můžete při bohoslužbách, které zde probíhají.

Také výlohy nabízejí betlémy. Prodejna dámského a pánského spodního prádla TINA na Hlavním náměstí každoročně ve výloze vystavuje betlém plný Krnovanů. Je to betlém, ve kterém každý může poznat stavby a dominanty města. Postavičky Vám představí profese, koníčky, sporty i události, které Krnov charakterizují. Betlém je k vidění také na Revoluční ulici v kopírovacím centru.

Hojně navštěvovaný bývá také betlém v poutním kostele na Cvilíně, který bývá přístupný od 25. prosince do Nového roku. Letos je bohužel kostel z důvodu pandemie uzavřen a navštívit ho můžete pouze při bohoslužbách. 

Fotogalerie zde.


Vrácení vstupenek na zrušené akce do 18. 12. 2020

Turistické informační centrum Krnov - náhledTuristické informační centrum Krnov otevřelo ve čtvrtek 3. 12. 2020 v 9:00.

Je nutné dodržovat mimořádná nařízení:

* vstupujte jednotlivě

* návštěvník musí mít zakrytá ústa a nos

* při vstupu použijte dezinfekci

 

Vrácení vstupenek:

Vstupenky na zrušené akce pořádané MIKS Krnov zakoupené v infocentru vracejte do 18. 12. 2020.

 • Cavewoman
 • Etiketa není věda 
 • Michalovi mazlíčci -Michal Nesvadba 
 • Velké lásky v malém hotelu 
 • Štefan Margita 

 

Vstupenky na zrušené koncerty a akce pořádané KMC Krnov zakoupené v infocentru vracejte do 18. 12. 2020.

 • Letní kapela-Jaromír 99
 • Berenika Kohoutová
 • Manuál zralé ženy, 
 • Electric Light Orchestra 
 • Marpo
 • 151 dní Pacifickou hřebenovkou - přednáška

Vstupenky na přeložené koncerty a akce pořádané KMC Krnov můžete vracet také do 18. 12. 2020. U akcí, kde není stanovený náhradní termín, budou informace k vrácení upřesněny.

 • Michal Hrůza, náhradní termín 19. 3. 2021, možnost vrátit do 18. 12. 2020
 • Varieté Krhut, náhradní termín 22. 4. 2021, možnost vrátit do 18. 12. 2020
 • MIG 21, náhradní termín 1. 4. 2021, možnost vrátit do 18. 12. 2020
 • David Koller, náhradní termín 19. 11. 2021, možnost vrátit do 18. 12. 2020
 • Jakub Děkan, náhradní termín 2. 4. 2021, možnost vrátit do 18. 12. 2020 
 • Tři sestry, náhradní termín 13. 2. 2021, možnost vrátit do 18. 12. 2020
 • Ian Paice, náhradní termín 11. 12. 2021, možnost vrátit do 18. 12. 2020
 • Vypsaná fixa
 • No Name
 • Horkýže slíže 
 • Tomáš Matonoha
 • Pokáč
 • David Stypka

Vrácení ostatních vstupenek :

 • Ticketportal - vstupenky zakoupené v TIC Krnov lze vracet po otevření infocentra. Více zde: www.ticketportal.cz
 • Ticketmaster - postup vrácení zde: www.ticketmaster.cz.
 • Představení 3v1 v Městském divadle Krnov - představení je zrušeno.
  Vstupenky zakoupené v pokladně kina Mír 70 Krnov bude možné vrátit v místě nákupu (po otevření kina, termín bude upřesněn). Vstupenky zakoupené on-line lze vrátit pouze na základě zaslání potvrzení o platbě a kopie vstupenek včetně čísla účtu, na který se má platba vrátit, na e-mailovou adresu 

Aktuální informace najdete na webech pořadatelů nebo na www.infokrnov.cz.


Rozhledna na Cvilíně prochází rekonstrukcí.

 - náhledRozhledna na Cvilíně musela být v roce 2019 kvůli špatnému technickému stavu pro návštěvníky uzavřena. Rekonstrukce této památky byla zahájena 27. července 2020, kdy bylo předáno staveniště brněnské firmě SASTA CZ, která má dlouholeté zkušenosti s opravami památek a historických budov.

S počátkem podzimu památkově chráněnou dominantu Krnova obepnulo lešení a do listopadu se dělníkům podařilo prokotvit kamenné zdivo opěráků s dříkem rozhledny a dokončit zpevňování základů.

Zimní měsíce využije firma k práci uvnitř rozhledny. V současné době došlo k demontáži původního vnitřního schodiště, které předcházel mykologický průzkum. Ten kromě očekávaného poškození vlivem letitého užívání, vlhkosti a zatékání, prokázal narušení dřevokaznými houbami a hmyzem u konstrukce vnitřního schodiště. Podle míry poškození budou následně vyrobeny a upraveny jednotlivé díly. Vřetenové schodiště na vyhlídku vzhledem k nevyhovujícímu stavu bude celé nahrazeno replikou. Dále by měly probíhat sanační práce a zpevnění tubusu rozhledny.

Na jaře přijde na řadu zpevňování vnějšího pláště, vyzdívání nového cimbuří, klempířské a zámečnické práce. Uvnitř se budou provádět elektrikářské a tesařské práce. Nakonec proběhnou terénní úpravy.

Generální rekonstrukce vyjde na necelých deset milionů korun bez DPH. Pokud vše půjde podle plánu, první návštěvníci by se na ochoz rozhledny mohli vydat v polovině příštího roku. 

 

Podívejte se na reportáž Události Ostrava o rekonstrukci cvilínské rozhledny.

https://www.facebook.com/udalostiostrava/videos/381365119872379


Kalendář akcí

<< Leden 2021 >>
týden Po Út St Čt So Ne
53 1 2 3
1 4 5 6 7 8 9 10
2 11 12 13 14 15 16 17
3 18 19 20 21 22 23 24
4 25 26 27 28 29 30 31

Anketa

Už jste se byli podívat z nově otevřené Radniční věže v Krnově?
Ano
40%

O portálu

Tento portál umožňuje uveřejnit poskytovatelům ubytovacích a doplňkových služeb v oblasti cestovního ruchu z oblastí Mikroregionu Krnovsko, Powiatu Prudnického a Powiatu Glubczyckého své služby.

 

Pro více informací kontaktujte:

Mikroregion Krnovsko: +420 554 697 238,

Powiat Prudnicki:  +48 77 438 17 36,

Powiat Glubczycki: +48 77 405 36 88,

redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod