02 Labirynt na wzgórzu „Dubí vrch” (Dębowe Wzgórze) CZ/PL

Typ skrzynki: tradycyjny, noc, zadanie: 3, teren: 4,5, rozmier: maly

Skrytka jest zaszeregowana do serii 10 skrytek dotyczących interesujących miejsc pogranicza czesko-polskiego. Ostatnią finałową dziesiątą skrytkę „Krnovski skarb” można zyskać poprzez wprowadzenie cyfr do układu współrzędnych, które można znaleźć w skrytkach, ewentualnie można je uzyskać na miejscu po spełnieniu zadań. Dla pierwszych 10 znalazców finałowej skrytki przygotowana jest mała nagroda. Ale nie należy się martwić, także kolejni poszukiwacze skrytek mogą za znalezienie finałowej skrytki wziąć sobie drewniane kółeczka (wyprodukowane przez CWG), aż do ich wyczerpania.

geocoiny 

 

 

Labirynt na wzgórzu

 

 

Ścieżka dydaktyczna Dubí (Dębowa) jest częścią jednego z pięciu podstawowych punktów planowanego Miejskiego Szlaku Turystycznego. Ma około 5 km długości i jest dość trudną trasą wiodącą po ścieżkach i traktach leśnych wokół wzgórza o tej samej nazwie (558 m n.p.m). Ścieżka rozpoczyna się przy kapliczce na skraju parku zamkowego w Hynčicach. W odbudowie zabytkowych dróżek leśnych wiodących do parku zamkowego pomogli nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej z miejscowości Město Albrechtice, członkowie lokalnego oddziału TJ (tělovýchovná jednota) oraz pracownicy Administracji Leśnej. Na szlaku znajduje się miejsce z punktem widokowym na Město Albrechtice z zadaszonym miejscem do odpoczynku, a w kilku miejscach na trasie znajdują się ławki. Szlak jest średnio trudny i bardziej nadaje się do pieszych wędrówek niż wycieczek rowerowych. Wiedzie przez piękne miejsca z wieloma tworami skalnymi przez kolorowe, zróżnicowane lasy.

 

kaplička    stezka 

 

O skrytce

 

Ta skrytka jest częścią serii 10 skrytek. W ramach tej serii poszukuje się cyfr lub wykonuje zadania w celu wprowadzenia danych do wzoru służącego do znalezienia finałowej skrytki.

 

skála     zvoneček

  

Szlak jest warty, aby zobaczyć go w ciągu dnia, więc można przedłużyć pobyt w tym pięknym miejscu. Skały ukrywają ryciny wyryte przed kilkoma dziesiątkami lat. W pobliżu znajduje się parę kolejnych skrytek, piękna wieża widokowa na Górze Granicznej, można też zagrać w golfa, który także jest niedaleko.

 

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.


Mapa


redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod